BEREKET VE ER-BAKIR'DAN 'ENDÜSTRİ 4.0 VE NESNELERİN İNTERNETİ' ETKİNLİĞİ YAPILDI

BEREKET VE ER-BAKIR'DAN 'ENDÜSTRİ  4.0 VE NESNELERİN İNTERNETİ' ETKİNLİĞİ YAPILDI

Kurumsal yazılım ve uygulamada dünyanın öncü şirketlerinden SAP, Denizli’de “SAP Endüstri 4.0 Etkinliği” düzenledi. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve SAP Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Bosnalı’nın da katıldığı etkinlikte; Bereket Enerji CIO’su Mert Ece ve ER-BAKIR CIO’su Mehmet Açıkyer de Endüstri 4.0 çağında şirketlerinde yaptıkları dönüşümü ve teknolojik yatırımları anlattılar.

Kurumsal yazılım ve uygulamada dünyanın öncü şirketlerinden SAP, Denizli’de “SAP Endüstri 4.0 Etkinliği” düzenledi. Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve SAP Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Bosnalı’nın katıldığı etkinlikte şirketlerin dijital iş stratejilerini gerçeğe dönüştürmelerinin yolları masaya yatırıldı. Tüm endüstrilerde müthiş bir dönüşüm, performans, hız ve verimlilik artışı sağlayan Endüstri 4.0’ın getirdiği faydalar, ve SAP Türkiye’nin IoT çözümlerini içeren Endüstri 4.0 paketleri de katılımcılarla paylaşıldı. Etkinlikte Bereket Enerji CIO’su Mert Ece ve ER-BAKIR CIO’su Mehmet Açıkyer de Endüstri 4.0 çağında şirketlerinde yaptıkları dönüşümü ve teknolojinin ürün ve hizmetlerine olan katkısını anlattılar.

TÜRKİYE’DE SANAYİ DİYİNCE İLK AKLA GELEN İL DENİZLİ
SAP Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Bosnalı etkinlikle ilgili DRT Denizli’ye bilgiler aktardı. Bosnalı, “Denizli’de sanayicilerimizle bir araya geldik. Gündemimiz endüstri 4.0. Türkiye’de sanayici deyince aklımıza ilk gelen illerimizden biri Denizli. Teknolojiyi takip konusunda farkındalığı en yüksek illerimiz arasında Denizli ve Denizlili sanayicilerimiz. Endüstri 4. 0 konusu şu anda teknolojini ilerlemesiyle birlikte sanayimizi çok meşgul eder hale geldi” diye konuştu.

TEKNOLOJİ HİÇ BİTMEYEN BİR YOLCULUK
Daha sonra ise Bereket Enerji Grup CIO’su Mert Ece, şirketlerinde dijital dönüşümü nasıl gerçekleştirdiklerini ve Endüstri 4.0 vizyonlarını anlattı. Ece digital dönüşümün günümüz teknoloji dünyasında hiç bitmeyen bir yolculuğa çıktığını ifade eti. Ece, “4.0 konusu globalleşen ve çok trend olan bir konu. Bitmeyen bir yolculuk dedim. Çünkü günümüzde ki gelişimine baktığımızda sürekli teknolojinin geliştiğini ve bir şeylerin değiştiğini görüyoruz. Bu değişime ayak uyduramadığımız zaman burada da rekabette geri kaldığımız için sektörden bağımsız ayakta kalmanın çok zor olduğunu gördük” dedi. Er-Bakır CEO’su Mehmet Açıkyer ise “Bugünü kadar ben bir çok 4.0 etkinliğine katıldım. Bugün yapmak istediğim sunum aslında bütün bu etkinliklerde eksik olduğunu düşündüğüm; yani bütün bu teknojileri kullanalım başlayalım ama şirketlerin buna başlamakla ilgili nasıl bir metod izlediğini hep en zorlandıkları konulardan bir tanesi” şeklinde ifade etti. Etkinliğin sponsorlarından itelligence Grup Çözüm Yöneticisi Serkan Yıldırım, Denizli’de 4.0’ı konuşmanın çok önemli olduğunu söyledi. Yıldırım,”Günümüzde çok ciddi bir dijital dönüşüm var. Biz Türk şirketleri olarak tamamen bu djital dönüşümde Avrupa ya da başka şirketlere oranla rakiplerimizi oranla farklı olmamız gerekiyor. Teknolojinin nimetlerinden mümkün olduğunca faydalanmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. 

 

Serhat DELİKARA- İbrahim ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221