BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKULLARA BELGELERİ DAĞITILDI

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKULLARA BELGELERİ DAĞITILDI

Denizli genelinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları’nı almaya hak kazanan toplam 192 okula; belgeleri, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen törenle verildi.

Denizli genelinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları’nı almaya hak kazanan okullar için tören düzenlendi. Necla-Ergün Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı. Törende konuşan Vali Hasan Karahan; “Okullar artık toplum hayatında insanların, çocukların ve öğrencilerin uzun saatler vakit geçirdikleri yerler. Maalesef çocuklarımızın okul dışında serbestçe gidebilecekleri alanlar nerdeyse hiç kalmadı. Ne mahalle kaldı ne sokak kaldı. Biraz da eti senin kemiği benim kültüründen kurtulamadığımız sorumluluğu öğretmenlere okula bıraktığımız bir kültür var.  Böyle olunca da sorumluluğumuz biraz daha artıyor. Denizli örnek bir şehrimiz. Gezdiğimiz okullarda da onu görüyoruz. Gerçekten okullarımız tertipli düzenli temizliği de iç açıcı. Öğrencilerimizin çok rahatlıkla barınabildiği bir yer. Bu da tabi ki okul idaresinin öğretmenlerin ve öğrencilerin dikkatiyle olan gelişmeler. Hepinizi tebrik ediyorum. Rakamlar yüzde yüz artacak ama önemli olan bu standartları devamlı tutabilmek ve okul dışındaki hayatlarında da çocuklarımızın bu kriterlere uygun hayat tarzının devamını sağlayabilmek. Bunu bir alışkanlık bir vazgeçilmez hayat şartı olarak görebilmektir. Her ne kadar biz temizlik imandandır desek de demek ki bu konuda da bir sıkıntı var. Bunu da işlevselleştirmek gerekiyor. Eğitim adı üstünde eğmekten geliyor, biraz da eğelemekten, törpülemekten geliyor. Onun için bu konuda ısrarla yapmak gerekiyor, vazgeçmemek ısrar etmek ve tabi ki örnek olmak gerekiyor. Hepinizi tebrik ediyor hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından 121 Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazan okul ile 71 Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazan okullara sertifikaları verildi. Toplam 192 okulun da sertifika almasıyla birlikte Denizli genelindeki toplam 795 eğitim kurumunun 499 okulu Beyaz Bayrak Sertifikası ve 129 okul da Beslenme Dostu Okul Sertifikası’na sahip olduğu belirtildi.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER