BEYAZ CENNET PAMUKKALE ZİYARETÇİ GİRİŞİ REKORU KIRIYOR

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği  (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, geçtiğimiz Cumartesi- Pazar gününde Pamukkale’ye rekor seviyede ziyaretçi girişi yaşandığını söyledi.

BEYAZ CENNET PAMUKKALE ZİYARETÇİ GİRİŞİ REKORU KIRIYOR

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği  (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Denizli’nin beyaz incisi Pamukkale’de DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Pamukkale’ye gerçekleştirilen ziyaretlerde, Denizli’nin Türkiye ortalamasının oldukça üstünde olduğunu belirten Başkan Şen; “Pamukkale ören yeri ziyaretçilerine baktığınız zaman; yaklaşık olarak ilk 6 ayın rakamlarında yüzde 54’ lük bir büyüme yakaladık. Bu ülke ortalamasının da çok üstünde bir orandır. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayında yaklaşık 1 milyon yerli ve yabancı ziyaretçiyi Pamukkale’ ye bekliyoruz. Yine bölgemiz için sevindirici bir gelişme daha var. Geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü Pamukkale ören yeri girişlerinde, şu ana dek yaşanan tüm giriş sayılarının üstünde bir sayı yakalandı ve bir rekor kırıldı. Ören yerine yaklaşık 13 bin kişinin üzerinde biletli ziyaretçi geldi. Bu da Pamukkale’nin ciddi anlamda tercih edildiğini gösteriyor. Bu gelişmeler hem bölgemiz hem de ülkemiz için çok sevindirici. Denizli’ye, Pamukkale’ ye ne kadar çok ziyaretçi gelirse; buradaki esnafımız, turizmcimiz, taksicimiz, lokantacımız, turizme destek veren yaklaşık 54 sektör bundan fayda sağlayacaktır. Şehrimizin gelişimine mutlaka olumlu yönde etkisi olacaktır” dedi.

“5 MİLYON ZİYARETÇİ HEDEFİMİZE MUTLAKA ULAŞACAĞIZ”
“Bir şehrin en önemli isteği 12 ay boyunca sürdürülebilir turizm yapmaktır” diyen Başkan Şen sözlerine şöyle devam etti:“Denizli bunu başarıyor. Alternatif turizm olarak burada; balon, yamaç paraşütü, ATV araçlarıyla gezintiler yapılıyor. Denizli, ülkemizdeki en şanslı illerden biridir. Şehrimizde deniz hariç her şey mevcuttur. Pamukkale, ören yerleri arasında en çok ziyaretçi alan yer ve birinciliğimizi kaybetmek istemiyoruz. Derneğimizin, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yürüttüğü ‘Termal İyi Gelir’ kampanyasıyla yurt içinde Pamukkale’nin farkındalığını yarattık. Denizli’de ciddi anlamda yerli misafirlerimizi de ağırlıyoruz. Hem dernek hem Denizli’de turizme destek olan vatandaşlarımızla birlikte, öncelikli olarak 3 milyon, sonrasında 5 milyon ziyaretçi hedefimize mutlaka ulaşacağız.”

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER