‘BEYAZ CENNET’TE HAFTA SONU YOĞUNLUĞU

Denizli'de termal suları ve her mevsim ziyaretçi çeken UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde yer alan ‘Beyaz Cennet’ Pamukkale'ye yerli ve yabancı misafirler yoğun ilgi gösteriyor.

‘BEYAZ CENNET’TE HAFTA SONU YOĞUNLUĞU

UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale, özellikle hafta sonları giriş kapılarında yaşanan yoğunluk ve sıcak havaya rağmen binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Eşsiz güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresinde antik kentleriyle her mevsim turistlere ev sahipliği yapan Pamukkale'de misafirler, cep telefonlarıyla öz çekim yaparak bu anı ölümsüzleştiriyor. Bazıları da doğal güzelliklerin fotoğrafını çekiyor. Birçok ziyaretçi vücutlarına sürdükleri çamurla güneşleniyor, kimileri de çocuklarıyla travertendeki suda eğlenceli dakikalar geçiriyor.

“HERKESİN BURAYI GÖRMESİNİ İSTERİM”
Uşak'tan Pamukkale'ye gelen Mehmet Aydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pamukkale'nin doğal güzelliği ile harika bir yer olduğunu ifade etti. Aydemir, “Eşimi ilk kez getirdim. Burayı çok beğendik. Cep telefonlarımız ile sık sık fotoğraf çektik. Herkesin burayı görmesini isterim” dedi.

“PAMUKKALE HARİKA BİR YER”
Elif Aydemir de Pamukkale'ye ilk kez geldiğini ve burayı çok beğendiğini belirterek, “Burası çok muhteşem bir yer ama burada suyun biraz az olduğunu gördüm. Buranın bu kadar beyaz olduğunu tahmin etmiyordum. Pamukkale harika bir yer” diye konuştu. Nazilli'den gelen Mustafa Barut da çocuklarının görmesi için geldiklerini, kendisi gibi çocuklarının da Pamukkale'yi çok sevdiğini kaydetti. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER