Bez Tekstil’den AKUT’a büyük destek!

Denizli tekstil sektörünün köklü ve başarılı firmalarından Bez Tekstil, Türkiye’nin en ünlü ve en güvenilir Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT) pantolon sponsorluğunu üstlendi.

Bez Tekstil’den AKUT’a büyük destek!

Denizli tekstil sektörünün köklü ve başarılı firmalarından Bez Tekstil, sivil toplum kuruluşuna yaptığı destekle önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT) pantolon sponsorluğunu üstlenen Bez Tekstil, proje kapsamında 27 ilde, binin üzerinde kamuflaj pantolon desteği sağladı. Bez Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Kelleci, “Bez Tekstil olarak, doğal afet, kaza, kaybolma gibi olaylarda gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yürüten ve Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan AKUT’a pantolon sponsorluğu ile farkındalığı arttırmayı istediklerini” ifade etti. Bez Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güliz Kelleci ise şunları söyledi: “Her bireyin, yalnızca birey için değil, toplum için faydalı olacak şekilde hareket etme sorumluluğu vardır. Bez Tekstil olarak böyle bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak ve topluma fayda sağlamak bireyler ve kurumlar açısından önemli bir eylem, bu yüzden kişileri ve kurumları bu ve benzeri STK’ları desteklemeye davet ediyorum.”

AKUT’TAN BEZ TEKSTİL’E TEŞEKKÜR

Bez Tekstil’e teşekkür plaketi takdim eden AKUT Denizli Başkanı Cengizhan Öztürk, “Özellikle toplumsal meselelere duyarlılık anlamındaki projeleri ve kurumumuza yönelik gönüllü destekleri ile iyilik halkasının bir parçası olarak önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk desteği sağlayan Bez Tekstil’e yapmış olduğu maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

“SOSYAL SORUMLULUK, YURTTAŞLIK GÖREVİDİR”

Sosyal sorumluluğun, bireylerin ve kurumların yurttaşlık görevlerini yerine getirmelerinden sorumlu oldukları etik bir teori olduğunu belirten Başkan Öztürk, bireyin ya da kurumların eylemlerinin tüm topluma fayda sağlaması gerektiğini vurguladı. Öztürk, “Gerçek şu ki, bir kurumsal sosyal sorumluluk planına katılmanız gerçek bir nedendir. Daha az şanslı olanlara yardım edebiliyorsanız yaptığınız doğru bir şeydir ve sadece kendiniz için değil işiniz için de gerçek bir fayda sağlayabilirsiniz. Dolaysız ya da STK’lar aracılığıyla dolaylı yollardan insanlara yardım etmek, yapılması güzel bir şey ve kendi başına inanılmaz derecede önemli bir şey, kendi refahınız için önemli olmasının yanı sıra, size farklı bir bakış açısı kazandırmaya yardımcı oluyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner247

banner246