"Bilinçli Anneler, Sağlıklı Nesiller”

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında ‘Bilinçli anneler, sağlıklı nesiller’ sloganıyla hayata geçirilen Hamilelik Okulu’nda 16’ncı dönem eğitimleri başladı.

"Bilinçli Anneler, Sağlıklı Nesiller”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ödüllü ‘Ailemi Seviyorum Projesi’ kapsamında hayata geçirdiği Hamilelik Okulu,16’ncı dönem eğitimlerine başladı. Kent Konseyi’nde düzenlenen eğitimin 16’ncı dönem açılış programına; Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Burdurlu ve kursiyerler katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiğini vurgulayan Değirmenci, “Bu şehirde yaşayan 1 milyon 27 bin hemşehrimiz var. Düzenlediğimiz eğitim ve etkinliklerle onlara dokunmaya, 7’den 70’e tüm insanların hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz ve yaşam kalitelerini artırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“YENİ NESLİ ÖNEMSİYORUZ”

‘Bilinçli anneler, sağlıklı nesiller’ sloganıyla 3 yıl önce hayata geçirilen Hamilelik Okulu’nda 16’ncı dönemi başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Değirmenci, “Eğitimlerimizi Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştireceğiz. Hamilelik Okulu oldukça nitelikli bir eğitim. İşin ehli olan arkadaşlarımız sizlere hamilelik dönemi ve bu dönemde yaşanabilecek sıkıntılar, hamilelik süreci, doğum ve doğum sonrası ile anne-çocuk ilişkileri konusunda bilgiler verecekler. Bunların yanı sıra hamilelik dönemi pilates kursumuz var. Biz yeni nesli önemsiyoruz. Çünkü, şehrimizin ve ülkemizin geleceği onlara bağlı. İnşallah hamilelik süreciniz sağlıcakla tamamlanır ve bebeklerinize kavuşursunuz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211