BİR HAFTADA 13 BİN ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

BİR HAFTADA 13 BİN ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri tarafından 24-30 Temmuz tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda; 13 bin 69 araç kontrolden geçti.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerince yapılan 24-30 Temmuz tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri bilançosu açıklandı. 24-30 Temmuz tarihleri arasında yapılan rutin kontrollerde, 13 bin 69 araç kontrol edildi.   Ayrıca Denizli’de gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 24-30 Temmuz tarihleri arasında toplam 28 sürücüye de ceza kesildi.

BİR HAFTADA 97  KAZA MEYDANA GELDİ
Denizli Merkez Polis sorumluluk bölgesinde 24-30 Temmuz tarihleri arasında; 2 ölümlü, 38 yaralamalı kaza ve 57 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam; 90 kaza meydana geldi. Yapılan açıklamada kazalar genellikle; Acıpayam Yolu, Lise Caddesi-Çamlık Caddesi üzeri, İzmir Yolu, Ali Marım Bulvarı ve Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde meydana geldiği belirtildi. Kazalar daha çok; doğrultu değiştirme kurallarına uymama, araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği bildirildi.

BÖLGE TRAFİKLERDE İSE; 22 KAZA YAŞANDI
Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden gelen bir haftalık trafik bilançosunda, Bölge trafiklere yansıyan trafik olaylarına da yer verildi. 24-30 Temmuz tarihleri arasında 2 ölümlü, 11 yaralanmalı, 9 maddi hasarlı trafik kazası olmak üzere toplam; 22 trafik kazası meydana geldi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221