BİR HAFTADA 14 BİN 962 ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

 BİR HAFTADA 14 BİN 962 ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri’nce 12-18 Şubat tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 14 bin 840 aracın kontrol edildiği açıklandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri’nce 12-18 Şubat tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 14 bin 840 aracın kontrol edildiği açıklandı. Denizli’de gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 12-18 Şubat tarihleri arasında toplam 32 suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrildiği açıklandı.

MERKEZ POLİS SORUMLULUK SAHASINDA 68 KAZA YAŞANDI
Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları; 12-18 Şubat tarihleri arasında sorumluluk bölgesinde; 1 ölümlü, 27 yaralamalı kaza ve 39 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam 68 kazanın meydana geldiği açıklandı. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verileceği belirtildi. İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı, Şehit Albay Karaoğlanoğlu Caddesi ve Saraylar Mahallesi 420 Sokak üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edildiği bildirildi.

BÖLGE TRAFİK SORUMLULUK BÖLGESİNDE 20 KAZA OLDU
Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesi’nde; 12-18 Şubat tarihleri arasında sorumluluk bölgesinde; 8 yaralamalı kaza ve 12 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam 20 kaza meydana geldi. Yapılan açıklamada;  kazaların azaltılmasına yönelik, kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verileceği bildirildi.

179 OKUL SERVİS ARACI DENETLENDİ
Öte yandan 12-18 Şubat tarihleri arasında 179 okul servis aracının denetlendiği bildirildi. eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere 24  adet ceza kesildi..

HATİCE DEMİR

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER