BİR HAFTADA 15 BİN ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

BİR HAFTADA 15 BİN ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri tarafından 17 -23 Temmuz tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 15 bin 83 araç kontrolden geçti.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekiplerince yapılan 17 -23 Temmuz tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri bilançosu açıklandı. 17 -23 Temmuz tarihleri arasında yapılan rutin kontrollerde, 15 bin 83  araç kontrol edildi.   Ayrıca Denizli’de gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 17 -23 Temmuz tarihleri arasında toplam 21 sürücüye de ceza kesildi.

BİR HAFTADA 80 KAZA MEYDANA GELDİ
17 -23 Temmuz tarihleri arasında Denizli Merkez Polis sorumluluk bölgesinde 30 yaralamalı kaza ve 50 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam; 80 kaza meydana geldi.Yapılan açıklamada kazalar genellikle; 29 Ekim Bulvarı, Acıpayam Yolu, İzmir Yolu ve Merkezefendi Caddesi üzerinde meydana geldiği belirtildi. Kazalar daha çok; doğrultu değiştirme kurallarına uymama, araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği bildirildi.

BÖLGE TRAFİKLERDE İSE; 24 KAZA YAŞANDI
Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden gelen bir haftalık trafik bilançosunda, Bölge trafiklere yansıyan trafik olaylarına da yer verildi. 17 -23 Temmuz tarihleri arasında1 ölümlü, 14 yaralanmalı, 9 maddi hasarlı trafik kazası olmak üzere toplam; 24  trafik kazası meydana geldi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221