BİR HAFTADA 17 BİN 396 ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

 BİR HAFTADA 17 BİN 396 ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri’nce 4-10 Aralık tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 17 bin 396 aracın kontrol edildiği açıklandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri’nce 4-10 Aralık tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 17 bin 396 aracın kontrol edildiği açıklandı. Denizli’de gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 4-10 Aralık tarihleri arasında toplam 22 suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrildiği açıklandı.

MERKEZ POLİS SORUMLULUK SAHASINDA 92 KAZA YAŞANDI
Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları; 4-10 Aralık tarihleri arasında sorumluluk bölgesinde 35 yaralamalı kaza ve 57 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam 92 kazanın meydana geldiği açıklandı. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verileceği belirtildi. İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı, Şehit Albay Karaoğlanoğlu Caddesi ve Saraylar Mahallesi 420 Sokak üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edildiği bildirildi.

BÖLGE TRAFİK SORUMLULUK BÖLGESİNDE 21 KAZA OLDU
Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesi’nde; 4-10 Aralık tarihleri arasında sorumluluk bölgesinde, 9 yaralamalı kaza ve 12 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam 21 kaza meydana geldi. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verileceği açıklandı.

107 OKUL SERVİSİ DENETİMDEN GEÇTİ
Bildiride; okul servis araçları üzerinde yapılan denetimlere de yer verildi. 4-10 Aralık tarihleri arasında, 107 okul servis aracı denetlendi. Yapılan denetimde yönetmelik hükümlerine göre eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere cezai kesildi.

HATİCE DEMİR

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211