Bir kişi karşı çıktı, binada kentsel dönüşüm uygulanamadı

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde, 11 ev ve bir dükkan bulunan 47 yıllık binaya, güçsüz olması sebebiyle kentsel dönüşüm kararı çıktı. 11 aile kentsel dönüşüm için imza vermesine rağmen, iş yeri sahibi onay vermeyince bina yıkılamadı. Harabeye dönen binanın sakinleri ise 7 aydır kira ödüyor.

Denizli’nin Pamukkale İlçesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan 47 yıllık bina, eski olması sebebiyle kentsel dönüşüme girdi.

Binanın beton ve kolonlarının güçsüz olması sebebiyle vatandaşlar evlerinden taşınarak, birçoğu kiraya çıktı.

7 ay önce evlerinden ayrılan vatandaşlar, kentsel dönüşüm için imza verdi.

Ancak binanın girişinde bulunan iş yerinin sahibi ise onay vermedi.

İş yeri sahibinin onay vermemesi üzerine bina, yıkılamadı.

Bina 7 ay boyunca harabe şekilde dururken, vatandaşlar ise mağdur oldu.

Kentsel dönüşümden tüm onayları aldıklarını belirten bina sakinlerinden Ayşe Karaman, “Bir kişi itiraz etti. Biz kendimize güvendik. Her şeyi kanunen yaptık. Bir kişi yüzünden mağdur olduk. Bu eve hayvan bağlasan durmaz. Benim gücüm yok. 7 aydır kira veriyorum. 47 senelik burası. 3 sene sonra devlet bizim elimizden aldığı zaman biz ne yapacağız?” dedi.

Bir başka bina sakini Halil Uzak ise, “Meskeni iş yeri yapan bir şahıs var. 60 günlük süre verildi, boşaltmadı. Bu arkadaş Pamukkale Belediyesi’ne güçlendirme ruhsatı talebinde bulunmuş. Belediye bu talebe olumlu karar vermedi. Vatandaş, belediyeyi mahkemeye verdi. 11 kişi mağdur. Demir taşıyıcıları çok güçsüz. Taşıyıcı bir demir yok. Beton kalındığı çok zayıf” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm kararına karşı çıkan vatandaş ise soruları cevaplamadı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER