BİR ORADA BİR BURADA; ZEYBEKCİ ŞİMDİ DE İRAN'DA

BİR ORADA BİR BURADA;  ZEYBEKCİ ŞİMDİ DE İRAN'DA

Baş döndüren bir trafikle yurtiçi ve yurtdışı programlarına katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bir süredir özellikle ihracatla ilgili hedeflerin yakalanması için özel bir çaba harcayarak; yurtdışı temaslarının sayısını arttırdı. Bu seyahatlerden geriye kalan zamanını da programı elverdikçe Denizli'de partilileri ile geçirmeye özen gösteren Zeybekci, neredeyse dur durak bilmeyen performansıyla dikkat çekiyor.

4 GÜNDE 5 ŞEHİR: ANKARA-İSTANBUL-CENEVRE-DENİZLİ-TAHRAN
Bakan Zeybekci, geçtiğimiz hafta Ankara'daki TBMM faaliyetlerinin ardından İstanbul'da gerçekleştirilen 33. İSEDAK Toplantısı'nda yer aldı. Sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen Dünya Helal Zirvesi ile 5. İslam Birliği Teşkilatı Helal Expo Fuarı açılışına katıldı. Oradan da bir dizi temasta bulunmak üzere İsviçre'ye giden ve Cenevre'de EFTA üyesi ülke bakanlarıyla görüşen Bakan Zeybekci, bu büyük buluşmanın ardından; “Güncellediğimiz Türkiye - EFTA Serbest Ticaret Anlaşması, AB ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi çalışmalarına örnek teşkil edecek olması bakımından önem taşıyor” dedi. Zeybekci bu programların ardından memleketi Denizli’ye geldi ve AK Parti Bozkurt-Çardak İlçe Kongreleri’ne katıldı. Buradan Ankara’ya döndü ve Cumartesi günü gece geç saatlerde İran’a uçtu.

BAKAN ZEYBEKCİ MEVKİDAŞI İLE BULUŞTU
Bakan Zeybekci ayrıca, İsviçre Ekonomi, Eğitim ve Araştırmadan sorumlu Federal Hükümet Bakanı Johann N. Schneider Ammann ile de biraraya geldi. İkilinin başkanlık ettiği heyetler, bir süre her iki ülke arasındaki işbirliği ve projeler üzerine bir süre görüştü. Öte yandan, Bakan Zeybekci 10-13 Aralık arasında Arjantin'de gerçekleştirilecek 11. Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Bakanlar Toplantısı öncesi DTÖ Genel Sekreteri Azevedo ile de bir araya geldi.

İSVİÇRE'DEN İSTANBUL'A, ORADAN DA DENİZLİ'YE
Yurtdışından partisinin hafta sonundaki ilçe kongrelerine katılmak üzere memleketi Denizli'ye dönen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, cumartesi günü gerçekleştirilen AK Parti Bozkurt ve Çardak 6'ncı olağan ilçe kongrelerinde büyük bir ilgiyle karşılaştı.

BAKAN ZEYBEKCİ, BU KEZ İRAN'DA
Bakan Zeybekci, biri sabah diğeri öğleden sonra gerçekleştirilen kongrelerin hemen ardından bu kez yine yurtdışına gitmek üzere İran'ın başkenti Tahran'a doğru yola çıktı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye-İran Karma Ekonomik Komisyonu 26. Dönem Toplantısı'na katılmak üzere İran’a giden Bakan Zeybekci, Tahran’daki temasları kapsamında İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Muhammed Şeriatmedari ile heyetler arası görüşmelerde bulundu.

TÜRKİYE, İRAN VE KATAR ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI 
Bakan Zeybekci, İran Maden, Sanayi ve Ticaret Bakanı Muhammed Şeriatmedari ve Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed bin Jassim bin Muhammed Al Sani ile Türkiye, İran ve Katar arasında ekonomik işbirliği ve ticaretin güçlendirilmesine yönelik mutabakat zaptı imzaladı.

GÜRKAN GÖK-GAMZE ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221