'BİR YIL İÇERİSİNDE ASGARİ ÜCRET ZAMLANMADI'

'BİR YIL İÇERİSİNDE ASGARİ ÜCRET ZAMLANMADI'

Kamu Sen Denizli İl Temsilciliği’nin düzenlediği istişare toplantısına katılan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,asgari ücret görüşmelerinin başladığını belirterek; "1 Kasım seçimlerinden bu yana bir yıl geçti ve bir yıl içinde içerisinde asgari ücret zamlanmadı” dedi.

Kamu Sen Denizli İl Temsilciliği tarafından istişare toplantısı düzenlendi. Deda Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Kamu Sen Denizli İl Temsilcisi Rayif  Kurşunoğlu, Kamu-Sen yöneticileri ile üyeleri katıldı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, asgari ücretin bin 300 liraya çıkarıldıktan sonra 6 ayda bir yapılması gereken artışın gerçekleştirilmediğini söyledi. Asgari ücret görüşmelerinin başladığını belirten Başkan Koncuk, "1 Kasım seçimlerinden bu yana bir yıl geçti ve bir yıl içinde içerisinde asgari ücret zamlanmadı. Her ne kadar bin 300 liraya çıkarılma sözü yerine getirilmiş olsa da bir ayak oyunu yapıldı. Daha önce altı ayda bir asgari ücret artırılırken 'biz bin 300 liraya çıkarttık, bir yıl asgari ücrete zam yapmayalım' dediler. Sanki çok müthiş ciddi bir zam yapılmış gibi altı ay doldu zam yapılmadı" dedi.

“ADAM GİBİ SENDİKACILIK YAPIYORUZ”

Kamu Sen Denizli İl Temsilcisi Rayif Kurşunoğlu, “Türkiye Kamu-Sen mücadelesinin üzerinden 24 yıllık bir süre geçti. Harcı koyanlar çok sağlam bir harç koymuştur. Hepsinden Allah razı olsun. O temeller sağlam atılmış ki, bugünlere taşındı bu mücadele. Her türlü eziyete rağmen, menfaat beklemeden gönülden fedakarca bizimle olan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Kamu çalışanlarının Türkiye Kamu-Sen’in mücadelesine çok ihtiyacı var. Yaşananlara bakınca bizim nasıl bir sendikacılık yaptıklarımızı hep birlikte daha da net görüyoruz.  Bizi kimse başkalarıyla karşılaştırmasın. Biz hak mücadelesi verirken diğer taraftan; ‘vatan, millet, bayrak’ diyeniz. Biz sendikacılık yapıyoruz, hem de adam gibi yapıyoruz. Bu mücadeleye verdiğiniz destek ve emek için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

DOĞALTAŞ’TAN PORTRE

Türk Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Turgay Demirtaş, Türkiye Kamu-SenGenel Başkan İsmail Koncuk’a doğal taştan yapılmış portre hediye etti. Toplantıda ayrıca; eğitimde 30 yılını dolduran Turgay Demirtaş’a,Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan İsmail Koncuk tarafından “Eğitimde Şeref Belgesi” verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER