“Birçok tarikat, anaokullarına kadar girerek faaliyetlerde bulunuyor”

CHP Denizli İl Başkanlığı tarafından organize edilen 'Atatürk Gibi Düşünmek' konulu söyleşiye konuşmacı olarak katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Danışmanı Emekli Yarbay Dr. Recep Cengiz; “Günümüzde birçok tarikat, anaokullarına kadar girerek irticai faaliyetlerde bulunuyor. Bu nedenle, biz etkinliklerimizde daha çok gençlerimizi görmek istiyoruz" dedi.

“Birçok tarikat, anaokullarına kadar girerek faaliyetlerde bulunuyor”

CHP Denizli İl Başkanlığı, Atatürk'ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında 'Atatürk Gibi Düşünmek' konulu söyleşiyi gerçekleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Danışmanı Emekli Yarbay Dr. Recep Cengiz'in konuşmacı olarak katıldığı söyleşi, CHP İl Binası Göksel Erdoğan Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Söyleşiye; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan söyleşinin açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Mahir Akbaba yaptı. Başkan Akbaba, “Atatürk'ü bize bıraktıklarıyla hatırlıyoruz, önemli olan onun için ağlamak değil, fikirlerini anlayabilmektir" dedi.

“ETKİNLİKLERİMİZDE DAHA ÇOK GENÇLERİMİZİ GÖRMEK İSTİYORUZ”

Konuşmasında özellikle gençlerin önemine değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Danışmanı Emekli Yarbay Dr. Recep Cengiz, “Çocukların bilinci anne karnında oluşuyor. Küçük yaştan itibaren çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz. Günümüzde birçok tarikat, anaokullarına kadar girerek irticai faaliyetlerde bulunuyor. Bu nedenle, biz etkinliklerimizde daha çok gençlerimizi görmek istiyoruz" dedi.

“ANITKABİR AĞLAMA DUVARI DEĞİL”

1980 darbesi sonrası Atatürkçülüğün, 'Gardrop Atatürkçülüğü’ne dönüştüğünü savunan Cengiz, “Anıtkabir ağlama duvarı değil, oradan rozet satın alarak Atatürkçü olunmaz. Önemli olan, Atatürk'ü anlayıp, onun gibi düşünebilmek. Atatürk, 'Benim bütün umudum gençliktir' diyor. 'Atatürk gibi düşünmek' Norveç'te adeta bir atasözü gibi. Zor durumda kalanlar için adeta ilham kaynağı" diye konuştu.

“GENÇLER KENDİLERİNE GÜVENSİN, MUSTAFA KEMAL'İ ANLASIN”

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemi ile günümüzde Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun benzerliğine dikkat çeken Cengiz, "Atatürk, öyle bir ortamda ülkenin içinde bulunduğu durumu görmüş ve çok büyük işler başarmıştır. Atatürk, Çok iyi bir gözlemci, çok entelektüel bir kişilik ve çok iyi bir örgütçüdür. Meydanları doldurmak elbette önemli ama örgütlü hareket edemezseniz sonuca ulaşamazsınız. Bize Atatürk bir mucizeymiş gibi anlatılmaya çalışılıyor. Atatürk, bir mucize değildir. Atatürk, kendisini çok iyi yetiştirmiş bir dahidir. Eğer Atatürk'ün mucize olduğuna inanırsak, ‘gökten yenisi gelecek’ diye sekler dururuz. Gençler kendilerine güvensin ve Mustafa Kemal'i anlasın" dedi.

Söyleşi, soru cevap bölümü ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER