Biri kaymakam, diğeri icra müdürü

Denizli’nin Çal İlçesi’ne Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladığı gün kadın kaymakam ile kadın icra müdürü atandı. Kaymakam ve icra müdürüne hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Anlamlı bir günde makam koltuklarına oturan kaymakam ile icra müdürüne yeni görevlerinde başarı diliyorum” dedi.

Biri kaymakam, diğeri icra müdürü

Aslen Rizeli olan Selin Sarı, 3 yıl önce Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2 yıl Samsun’un Yakakent İlçesi’nde vekaleten kaymakamlık yaptıktan sonra Denizli’nin Çal İlçesi’ne asaleten atandı. Kaymakam Sarı’yı ziyaret eden Belediye Başkanı Fethi Akcan; “Kaymakam Hanım’ın güzel Çalımıza verimli ve yararlı hizmetlerde bulunmasını diliyorum. Kendileriyle uyum içinde çalışacağız. Her şey Türkiye ve Çal için” dedi.

“KADIN ELİ ÇAL’A DAHA ETKİN DEĞECEK”

Başkan Akcan, daha sonra Çal İcra Müdürü olarak atanan Sevgi Ak Akman’ı ziyaret etti. Aslen Konyalı olup, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Sevgi Ak Akman, 2 yıl önce devlet memuru oldu. İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde katip olarak görev yaptıktan sonra Çal’a İcra Müdürü olarak atandı. Akman’a başarı dileyen Başkan Akcan, “İcra Müdürü’ne müdür olarak görev yapacağı ilk yer olan Çal’a hoş geldin diyor, başarı diliyoruz. İlçemizde görev yapan İlçe Sağlık Grup Başkanı, adliyemizde görevli 2 hakimden sonra kaymakam ile icra müdürümüzün de kadın olması bizleri mutlu etti. Çal’a bundan sonra kadın eli daha etkin değecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211