BİRİNCİ TURDA 'EN BEĞENİLEN BAŞKAN' OLDU, İKİNCİ TUR İÇİN DESTEK İSTEDİ

 BİRİNCİ TURDA 'EN BEĞENİLEN BAŞKAN' OLDU, İKİNCİ TUR İÇİN DESTEK İSTEDİ

Belediye Başkanları Birliği tarafından başlatılan ‘Türkiye’nin En Beğenilen Belediye Başkanları’ yarışmasında birinci oylamada; ‘Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları’ kategorisinde birinci olan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, ikinci oylama için Denizlililerden destek istedi.

Belediye Başkanları Birliği tarafından başlatılan ‘Türkiye’nin En Beğenilen Belediye Başkanları’ yarışması için resmi web adresinden oylama başlattı. ‘Büyükşehir Belediye Başkanları’, ‘Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları’, ‘İl Belediye Başkanları’, ‘İlçe Belediye Başkanları’ ve ‘Belde Belediye Başkanları’ olmak üzere 5 kategoriye yer verildi. Yarışmada , ‘Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları’ kategorisinde aday gösterilen Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, ilk turda Ege Bölgesi’nde en beğenilen belediye başkanı oldu ve ikinci tura kaldı. www.baskanlarodul.com web adresinde yapılan oylamada Başkan Öztürk, 15 Temmuz darbe girişiminde yapmış olduğu mücadelesi nedeniyle büyük takdir topluyor.

“ÖDÜL, 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİ İÇİN KULLANILACAK”
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Öztürk, “oy verilmesi hususunda Denizli olarak desteklememiz gerekmektedir. Verilecek ödül; 15 Temmuz Şehit ve Gazileri yararına kullanılacaktır. Son oy kullanma tarihi 16 Şubat 2018'dir” dedi.

15 TEMMUZ’DA ÇARDAK’TA YAŞANANLAR
Çardak Belediye Başkanı Mahmut ÖZTÜRK. 15 Temmuz 2016 gecesi hedeflerinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olduğu daha sonradan anlaşılan darbeci 550 komandoyu Denizli-Çardak anayolunda görüp bir terslik olduğunu anlayan ve ilk tepkiyi veren kişidir. Darbenin gerçekleşmesi halinde ilk etkisiz hale getirilecek kişiler arasında olacağını bildiği halde Başkan Öztürk eşiyle, çocuklarıyla helalleşip, kahraman Çardak halkını da yanına alarak havalimanı yolunda askeri konvoyun önünü kapattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘meydanlara inin’ emriyle, ilk engellemeyi bölünmüş yolda kendi aracını refüjün karşısına atlatmak suretiyle karşı yönden gelen askeri konvoyun önüne geçti. Soğukkanlılıkla askerler ve siviller arasında çatışma ortamının oluşmasına müsaade etmeyerek; kan dökülmeden bu girişimin önünün kesilmesinde en önde yer aldı. Çardak Havaalanı’na gelecek kargo uçaklarının komandoları Ankara'ya götürmesini engellemek amacıyla havaalanı pistine Belediye iş makinelerini dizerek pisti kullanılmaz hale getirdi. İniş yapamayan kargo uçakları, komandoları almadan gitmek zorunda kaldı.

BAŞKAN ÖZTÜRK’ÜN MÜCADELESİ DRT DENİZLİ’DE BELGESEL OLMUŞTU
Sabaha karşı silah bıraktırılan ve hiçbir şeyden haberi olmayan erleri teslim almaya gelecek olan heyet, Çardak'ta beklenirken; ilçedeki bütün fırınlardan ve marketlerden ekmek, simit, meyve suyu ve su getirten Başkan

Öztürk, Mehmetçiklerin aç ve susuz kalmasına müsaade etmedi. Konuyla ilgili Denizli Radyo Televizyonu "Çardak Barikatı" belgeseli yaptı. Bunun yanında AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Cahit Özkan tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Başkan Öztürk'ün mücadelesi anlatıldı.

HATİCE SALIK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER