BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MASASINDA DENİZLİLİ VAR

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MASASINDA DENİZLİLİ VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta düzenlenen71’inci Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı’na katılmak için AmerikaBirleşik Devletleri’ne gitti. Ekonomi Bakanı ve Ak Parti Denizli MilletvekiliNihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik etti.

71’inci Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı, AmerikaBirleşik Devletleri’nin New York kentinde başladı. Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan, New York’ta düzenlenen 71’inci Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı’nakatılmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Erdoğan'a New Yorkziyaretinde Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aileve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Bakanı veBaşmüzakereci Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı veDenizli Milletvekili Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı BeratAlbayrak ve milletvekilleri eşlik ediyor.

ZEYBEKCİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ekonomi Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi,konuya ilişkin sosyal medya hesabından duyurdu. Twetter üzerinden açıklamayapan Bakan Zeybekci, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a BM 71.Genel Kurulu kapsamında New York'a yaptığı resmi ziyarette refakat ediyoruz”ifadelerine yer verdi.

ZEYBEKCİ’NİN MAKAMINI ÖZHASEKİ VEKALET EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki bakanlarile 71'inci Birleşmiş Milletler toplantısına katılmasının ve bazı bakanlarınyurtdışı ziyaretlerinin ardından kabinede vekaleten atamalar gerçekleştirildi.Vekaleten atamalar, Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre; Ekonomi Bakanı NihatZeybekci yerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki vekalet ediyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER