'BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ÇOK DAHA PEKİŞTİ'

'BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ÇOK DAHA PEKİŞTİ'

Ramazan ayı boyunca yapılan programları değerlendiren AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Ramazan ayının birlik ve beraberliği daha da pekiştirdiğinin altını çizdi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Ramazan ayında yapılan iftar programları ile Ramazan Bayramı hakkında açıklamada bulundu. Ramazan programlarına katılımın bir öndeki yıla oranla daha fazla katılımın yaşandığının altını çizen Özkan, Ramazan ayının toplum içerisinde birlik ve beraberliğin pekiştirdiğinin altını çizdi. Özkan: “Denizlili hemşerilerimizle güzel bir Ramazan geçirmenin mutluluğunu yaşadık. Ramazan Bayramı ile de birlik ve beraberliğimizi taçlandırmış olduk. Mahallelerde verdiğimiz iftarlara ve Ramazan etkinliklerine yoğun katılımın olması ve vatandaşlarımızda gördüğümüz memnuniyet, bizleri de ziyadesi ile memnun etmiştir. Bir önceki yıl da vatandaşımızla Ramazan ayının paylaşımcı ve dayanışmacı ruhuna uygun ortamında bir araya gelmiştik. Şehre değer katacak katılımcı ve ayakları yere basan projelerle, 2023 Denizli’sinin temellerinin atıyoruz. Hemşerilerimizle el ele, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Denizli bırakmak için çalışıyoruz. Bizim en önemli hedefimiz millettir, millete hizmettir. Ve her gerçekleştirdiğimiz hizmet bizim için bir şölen, bayram niteliğindedir. Rabbim birliğimiz daim eylesin, bayramlarımız eksik olmasın” dedi.

“MANEVİ ATMOSFERİN YÜKSEK OLDUĞU MÜSTESNA GÜNLERDİR”
Ramazan ayı içerisinde Denizli’de yaşanan birlik ve beraberliğin bütün Müslüman coğrafyalarında aynı şekilde yaşanmasını dileyen Özkan; “Myanmar’da Filistin’de, Afganistan’da, Irak’ta Suriye’deki Müslüman kardeşlerimizin de mutlu ve huzurlu bayramlara ulaşabileceği günleri ümit ediyor ve diliyorum. Ülkemizdeki bu mutlu günleri bize yaşatan gücün şüphesiz önce Allah’tan sonra da vatandaşlarımızdan geldiğini çok iyi biliyoruz. Bizler bu birlik beraberlik içinde olduğumuz müddetçe bütün Dünya’ya ve Müslümanlara ümit ettiğimiz huzurlu ve mutlu bayramların yaşanmasına vesile olacağız inşallah. Bayramlar sevinçlerin bölüşüldükçe, mutlulukların çoğaldığı, dargınların ve küskünlerin barıştığı, manevi atmosferin en yüksek derecede yaşandığı müstesna günlerdir. Bu önemli günlerin fırsata dönüştürülmesi iyi değerlendirilmesi gerekir” diye konuştu. 

“24 HAZİRAN AKŞAMI İKİ BAYRAMI BİR ARADA YAŞAMIŞ OLACAĞIZ “
Ramazan Bayramı hakkında da açıklama yapan Özkan; “Toplumsal birlikteliğin sağlandığı, değerlerin anımsandığı, mutluluk, güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, karşılıklı saygı ve sevginin esirgenmediği, barış ve kardeşliğin yaşandığı Ramazan Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz. Bayramlar, paylaşımın ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı özel ve anlamlı günlerdir. Yurt içindeki ve yurt dışındaki tüm vatandaşlarımızın ve ulusumuzun Ramazan Bayramı’nı kutluyor, Bayram’ın tüm insanlığa; mutluluk, huzur, barış, kardeşlik ve esenlikler getirmesini diliyorum. Bu bayramın manevi havasından ayrılmadan 24 Haziran’da yapılacak olan seçimleri gerçekleştirmeyi umut ediyoruz. İnşallah 24 Haziran akşamı iki bayramı bir arada yaşamış olacağız. Bu konuda milletimize olan inancımız tamdır. 25 Haziran sabahı sadece Türkiye’de değil bize umudunu bağlayan birçok coğrafyadaki kardeşlerimizle beraberce çifte bayram yapacağız. Çok çalışarak bu yoldan sapmadan davamıza ve insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER