Birsen Çelik’e büyük görev

İstanbul’daki 12 Sosyal Demokrat Belediye tarafından 2011 yılında kurulan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM), olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel Kurulda Başkanlığına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, başkan seçilirken; Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik yönetim kurulunda yer aldı.

Birsen Çelik’e büyük görev

İstanbul’daki 12 Sosyal Demokrat Belediye tarafından 2011 yılında kurulan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM), olağan genel kurulunu gerçekleştirerek; yeni yönetim kadrosuNU belirledi. Yapılan olağan genel kurul toplantısında SODEM ve SODEM-SEN’in Başkanlığı’na; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçildi. Yeni yönetim kurulunda; Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Kadıköy Belediye Başkanı Serdil Dara Odabaşı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yer aldı.

“KENT DİPLOMASİSİ FAALİYETLERİNDE SODEM’İN KATKISI BÜYÜK”

SODEM genel kurulunda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, SODEMSEN Ve SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer; dünya kentleri arasındaki ilişkilerin, ekonomik büyüme ve refah üretecek biçimde hızla dönüşüp gelişmekte olduğunu anlattı. Sosyal Demokrat Belediyelerin ve kentlerinin yurtdışında daha çok tanıtılması ve iş birliği fırsatlarından daha çok faydalanabilmesi gerektiğinin altını çizen Soyer, etkin yürütülen kent diplomasisi faaliyetlerinde SODEM’in büyük bir katkı sunduğunu, bu çabanın daha da genişletileceğini dile getirdi.

BAŞKAN ÇELİK’TEN TEŞEKKÜR

Göreve seçilmesinden ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirten Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yerel yönetimlerin kendi aralarındaki diyalog ve işbirliğine inanılmaz derece önem veriyor. SODEM ve SODEM-SEN’in kuruluş ilkesi de budur. İlçemizde yapmış olduğumuz projelerimizin takip ve takdir edilmesi, bu göreve seçilmemizdeki en büyük etkendir. Bizleri bu göreve layık gören herkese buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211