BİRTÜRK: İKİNCİ BİR KALKIŞMANIN, İHANETİN ÖNÜ; CUMHUR İTTİFAKI İLE ÖNLENMİŞTİR…

BİRTÜRK: İKİNCİ BİR KALKIŞMANIN, İHANETİN ÖNÜ; CUMHUR İTTİFAKI İLE ÖNLENMİŞTİR…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı ve Cumhur İttifakı Denizli Temsilcisi Cafer Birtürk, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinin, 24 Haziran 2018 Pazar gününe alınmasının Türkiye’nin geleceği açısından önemli bir karar olduğunu söyledi. 

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan ve önemli açıklamalarda bulunan Birtürk, ikinci bir ayaklanmanın işaret fişeklerini Erdoğan ve Bahçeli’nin gördüğünü ve bu işaretlerin ekonomik olarak hissedilmeye başlandığı bir dönemde erken seçim kararının ivedilikle alındığını belirtti. 
MHP İl Başkanı Birtürk,“Dış odaklar ve içerideki hizmetçileri de bukaos yolunu açmaya çalıştılar. Ama başaramadılar. Liderimiz sayın Bahçeli ve sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan oyunlarını bozdu” diye konuştu. 
Cafer Birtürk, ayrıca; CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, Melike Basmacı ve İyi Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk ile ilgili de çarpıcı ifadeler kullandı.

 

“BİZİ KİRLİ İTTİFAK İLE İTHAM EDENLER, DÖNÜP KENDİ HALLERİNE BİR BAKSINLAR…”
MHP Denizli İl Başkanı ve Cumhur İttifakı Denizli Temsilcisi Cafer Birtürk, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Erken seçim kararını değerlendiren Birtürk, İyi Parti’nin siyasal ahlaktan uzak olduğunu ve ülkücü katillerin kayığına bindiğini söyledi. Birtürk, “bugün ne oldu da ülkücü katiller ile el ele vererek Amerikan projesine dâhil oldular? Soruyorum… Bizi kirli ittifakla itham edenler, dönüp kendilerine baksınlar” diye konuştu.

“MELİKE BASMACI BANDOCULARIN BİLE ELİNİ SIKTI, BENİM ELİMİ SIKMADI…”
Cafer Birtürk, CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur’un bir basın açıklaması ile kendisine yönelik ağır sözlerine de cevap verdi. Birtürk, “Denizli beni de bilir, Ali Rıza Ertemur’u da bilir. Bana kirli ittifakın il başkanı diye ithamda bulunuyor. Beni gördüğü her yerde kaçıyor, elimi dahi sıkmıyor. Melike Basmacı bile 23 Nisan kutlamalarında gidip bandocuların elini sıktı, benim elimi sıkmadı. Şunu belirteyim; herkes haddini bilmeli” şeklinde konuştu.
 
“GİTTİĞİNİZ YOL, YOL DEĞİL EY İYİ PARTİLİLER…”
İyi Parti’ye geçen MHP’lilere de çağrıda bulunan Cafer Birtürk, “bizden ayrılarak şu anda İp’sizlerin partisine gidenlere buradan sesleniyorum: Kötü yoldasınız. Gittiğiniz yol, yol değil. Kirli ittifakın içindesiniz” diye konuştu. 
 

MHP’Lİ BİRTÜRK: “YASİN ÖZTÜRK, TEŞKİLATIN NAMUSU SAYILAN MHP’NİN KARAR DEFTERİNİ, MÜHRÜNÜ DAHÎ HÂLÂ VERMEMİŞTİR…”
İyi Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk’e de yüklenen MHP’li Birtürk, “üzülerek söylüyorum ki, 27 aydır benden önceki İl Başkanı Yasin Öztürk’ten hâlâ hesap kitap defteri alamadım, karar defteri alamadım, MHP’nin İl Başkanı’nın mührünü alamadım. Ama terbiyem gereği savcılığa dilekçe vermedim” ifadelerini kullandı.

 

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER