BİRTÜRK, 'İTTİFAK' ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

BİRTÜRK, 'İTTİFAK' ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

‘Cumhur İttifakı’na yönelik yapılan eleştirilere yanıt veren MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “MHP’ye gönül veren herkes vatan perver ve Türk milliyetçisidir. MHP, siyasette gerginlik yerine uzlaşı isteyen siyasi gelenekten gelmektedir” dedi.

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP ve AK Parti’nin Cumhur İttifakı’na yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi. Başkan Birtük, “Son dönemlerde MHP ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, devletin ve milletin bekasına kasteden iç ve dış mihraklara karşı birlikte hareket etme konusundaki ittifakı çekemeyen, bu ittifakın hayata geçirilmesi halinde Türk siyasi tarihinde bir daha iktidar olamayacaklarını anlayan bazı çevrelerin, başta Milliyetçi Hareket Partisi, onun saygıdeğer genel başkanı ve dava arkadaşlarına fütursuzca saldırıya geçildiğini tanık olmaktayız. CHP İl Başkanı Ertemur, yazılı basına yaptığı açıklamada Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin yapacağı ittifakın, kapalı kapılar arkasına da gizli ve kirli pazarlıkları kapsayan koalisyon olduğu safsatasında bulunmuştur. Her şeyden önce şunu ifade etmek isterim ki, MHP’nin tarihinde asla Türk milletinden gizleyeceği gizli ajandası olmadığı gibi, devletin ve milletin bekasına ters düşen bir konuda da asla ittifak yapmayacağını en başta Sayın Ertemur’un partisi ve onun Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bilir. Zira, MHP’ye gönül veren ülkücüler, geçmişi çok çetin mücadeleler dolu, çok şerefli olan bir hareketin mensuplarıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren herkes vatan perver ve Türk milliyetçisidir. Milliyetçi Hareket Partisi siyasette gerginlik yerine uzlaşı isteyen siyasi gelenekten gelmektedir” dedi.

“MHP’NİN ASLA BİR BARAJ SORUNU YOKTUR”
İl Başkanı Birtürk açıklamasını daha sonra şöyle sürdürdü: “MHP’nin asla bir baraj sorunu yoktur. MHP, tam aksine bu ittifaktan güçlenerek çıkacaktır. MHP,  Adalet ve Kalkınma Partisi içinde asimile oluyor, içi boşaltılıyor şeklinde eleştiri getirenler, ülkenin gündemini MHP ve onun Sayın Genel Başkanı bilge adam Dr. Devlet Bahçeli’nin belirlediğinin görmezden gelmektedir. Bu söylemleri yaparken çekememezlik ve hasetlik içinde bulunan bazı taşeronlar MHP’ye, onun değerli genel başkanına, yerelde ise harekete gönül vermiş il yönetimlerine karşı iftira ve haksız ithamlarda bulunmayı kendilerine görev addettiği anlaşılmaktadır.”

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BUNDAN GÜÇLENEREK ÇIKACAKTIR”
Başkan Birtürk, yaptığı yazılı açıklamanın sonunda “Geçmişte gayri resmi olarak yapılan ittifaklar, Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birlikte hazırladığı siyasi partilerin seçimlerde ittifak yapabilmelerini öngören yasa tasarısının yasalaşması halinde, bir kez daha söylüyorum Milliyetçi Hareket Partisi bundan güçlenerek çıkacaktır. Kurumsal kimliğini ve kazanımlarını koruyacaktır. Geçmişte gayri resmi olarak yapılan ittifaklar, Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birlikte hazırladığı siyasi partilerin seçimlerde ittifak yapabilmelerini öngören yasa tasarısının yasalaşması halinde, Milliyetçi Hareket Partisi bundan güçlenerek çıkacaktır” diye vurguladı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER