Bisikletseverler orman yangınlarına dikkat çekti

Pamukkale Bisiklet Derneği tarafından orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla ‘Orman Yangınları Önleme Farkındalık’ sürüşü yapıldı. Etkinlik, 27 Haziran 2021 Pazar Günü Merkezefendi İlçesi Göveçlik Mahallesi’nde meydana gelen orman yangın sahasında son buldu.

Bisikletseverler orman yangınlarına dikkat çekti

Pamukkale Bisiklet Derneği üyeleri Orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla etkinlik gerçekleştirdi. Yapılan ‘Orman Yangınları Önleme Farkındalık’ etkinliği kapsamında bisikletseverler, Merkezefendi İlçesi’nde bağlı Yenişehir Mahallesi’nden bir araya geldi.

Buradan yola çıkan bisikletseverler, 27 Haziran 2021 Pazar Günü Merkezefendi İlçesi Göveçlik Mahallesi’nde meydana gelen orman yangın sahasına ulaştı. Etkinliğe katılan bisikletseverler; yangın sahasında halen duman kokusunun gitmediğini, orman yangınlarının ormana verdiği zararı bir kez daha anladıklarını belirtti. Etkinlikte Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Şube Müdürü Mehmet Ali İncel ve arkadaşları, yangın hakkında bilgiler paylaştı.

Yangın sahasında kaç dekar alanın yandığını, yangına nasıl ve ne kadar sürede müdahale ettiklerini belirten İncel; yangın söndürme ekipmanlarını, orman yangınlarının çıkış sebeplerini, orman yangını görüldüğünde ne yapılması gerektiğini anlattı. Yangın sahasında yapılan bilgilendirmenin ardından Pamukkale Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kurt ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Mıhçıoğlu etkinliğe katılanlara teşekkür etti ve etkinlik, son buldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER