Bitki koruma ürünleri kontrol görevlilerine eğitim

Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde ‘Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında Yönetmelik’ kapsamında ilçe müdürlüklerinde görevli teknik personele yönelik eğitim toplantısı yapıldı.

Bitki koruma ürünleri kontrol görevlilerine eğitim

Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde 13 Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında Yönetmelik’ kapsamında ilçe müdürlüklerinde görevli teknik personele eğitim toplantısı düzenlendi.

Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Vekili Yılmaz Erkaya; “Bitki Koruma Ürünlerinin kullanımının izlenmesinin ve kontrolünün önemi gün geçtikçe artmaktadır. Tarımsal ürünlerde pestisit kalıntısı miktarlarının azaltılması, kalıntı miktarlarının yasal sınırlar içerisinde tutulmasının tüketicilerimizin sağlıklı gıdalara ulaşmasıyla İnsan sağlığının korunması ve sağlıklı nesillerin yetişmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Burada eğitime katılan tüm personelin eğitim sonucunda görev yerlerinde BKU Bayi kontrol hizmetlerini yürütürken ne kadar önemli bir çalışma yaptıklarının farkında olarak kontrolleri yapmalarını bekliyoruz. Eğitimin başarılı geçeceğini inanıyorum” dedi. Eğitimde; yeni yürürlüğe Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında yönetmelik, Bitki Koruma Ürünleri numune alımı, Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi ve İlimizdeki uygulamaları konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER