“BİZ AMERİKA’YA, AVRUPA’YA MUHTAÇ DEĞİLİZ”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Denizli İl Başkanlığı, son günlerde Türkiye’nin gündemine oturan Dolar’da yaşanan artışla ilgili basın açıklaması düzenledi. İl Başkanı İlhami Çiçek; “Biz Amerika’ya, Avrupa’ya muhtaç değiliz. Bir parça ekmeği üç aile bölüşür, kimseye eyvallah etmeyiz. Bileğimizin etini yeriz kasaba minnet etmeyiz” dedi.

Dolar’da yaşanan artış Türkiye’nin önemli gündem maddelerinden biri. Konuyla ilgili olarak Büyük Birlik Partisi Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek öncülüğünde, İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; BBP Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Urcu, BBP Merkezefendi İlçe Başkanı Aytekin Abaş ve İlçe Gençlik Kolları Başkanları katıldı. BBP İl Başkanı Çiçek yaptığı açıklamada; “Dolar kurunun hareketli olması Türkiye’yi yeni bir krizin eşiğine getirmiş bulunmaktadır. Hesabı olanlar, Dolar üzerinden Türkiye’ye savaş açarak bize diz çöktürmeye çalışmışlardır. Ama Türk Milleti’nin geçmişinde diz çökmüşlüğüne rastlanmadığını hala anlamamışlar. Türk Milleti olarak, Türkiye ve Anadolu coğrafyası olarak bizler diz çökmeyiz. Esaret bize göre bir iş değildir. Biz bir parça ekmeği üç aile bölüşür kimseye eyvallah etmeyiz. Bileğimizin etini yeriz kasaba minnet etmeyiz. Biz böyle bir milletiz” ifadelerine yer verdi.

“SEÇİLMİŞ HÜKÜMETİN YANINDAYIZ”
“Amerika merkezli Türkiye’ye brifing verme ve Dolar’la ekonomik kriz çıkarma mücadelesi hepimize namludur” diyen Başkan Çiçek sözlerine şöyle devam etti: “‘Türk çocuğu anasız olabilir, babasız olabilir, vatansız olamaz’ diyen Nene Hatun’un torunları olarak bizler; yeniden bir kurtuluş mücadelesi veriyoruz.  Bu milletin yeniden tasarruf ekonomisine dönmesi gerektiğini söylüyoruz. Büyük Birlik Partisi olarak bizler, tüm illerde bugün basın açıklaması yaparak bu işin karşısında durduğumuzu, seçilmiş hükümetin yanında olduğumuzu tekrar beyan etmek istiyoruz.”

“CUMHURBAŞKANI KIRMIZI ÇİZGİSİ OLAN PARTİLERLE GÖRÜŞMELİ”
Büyük Birlik Partisi olarak, cumhurbaşkanının, ana muhalefetin ve muhalefet liderlerinin; memleket menfaatine kim taş üzerine taş koyarsa onların yanında olduklarını belirten Başkan Çiçek; “Biz kırmızıçizgileri olan bir siyasi hareketiz. Kırmızıçizgisi olmayanlar hariç diğer siyasi partilerle Cumhurbaşkanının görüşüp yeniden bir ekonomi paketi açıklaması gerektiğini düşünüyoruz. Muhalefetin ve ana muhalefetin iktidarı ile beraber herkesin el ele vererek memleketi yeniden bu sıkıntıdan kurtarmanın projelerini üretmesi gerektiğini söylüyoruz” diye konuştu.

“BU MEMLEKET SİZİN GİBİ HAİNLERİ İÇİNDE BARINDIRMAZ”
Dolar’ın çıkmasını kar görenlere seslenen Başkan Çiçek; “Siyasetçilere, basına, evinde oturan hanımlara, emekli olan beyefendilere, gençlere, çocuklara; herkese ayrı ayrı iş düşmektedir. Yeniden toparlanıp hiç kimsenin bize diz çöktüremeyeceğini tek ağızdan söyleme mecburiyetimiz var. Biz Amerika’ya, Avrupa’ya muhtaç değiliz. Kendi öz kaynaklarımızda kendi ayaklarımız üzerinde durmanın mücadelesini vermek zorundayız. Kaptanına bakmaksızın söylüyorum; bu gemi tektir. Hepimiz aynı gemideyiz.  Bu geminin batması kimseye fayda getiremeyecektir. Dolar’ın çıkmasıyla ellerini ovuşturanlar ve bu memleketin gidişatının doğru olmadığını iddia edenlere sesleniyorum; bu memleket sizin gibi hainleri içinde barındırmayacaktır” dedi.

“İÇ MESELEMİZE AMERİKA’YI MÜDAHALE ETTİRMEYİZ”
Büyük Birlik Partisi olarak yıllardan beri aynı fikri savunduklarını söyleyen Başkan Çiçek şunları aktardı: “Biz kardeşimizi döveriz ancak başkasına dövdürtmeyiz. Bu gözle baktığımızda; seçilmiş hükümeti eleştirdiğimiz yönleri vardır. Bizim de eksiklerimiz vardır. Eleştirebiliriz ama iç meselemize de Amerika’yı müdahale ettirmeyiz.”

“HACCA GİDENLER ÜCRETLERİ TL OLARAK YATIRMALI”
Hacca gidenlerin ücretlerini Dolar ve Euro yerine Türk Lirası üzerinden yatırmasıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’na da çağrıda bulunan Başkan Çiçek; “Öncelikle hacca giden vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olmasını temenni ediyorum. Hac ve Umre’ye giden hacı adaylarımızın verdikleri ücretleri Dolar ve Euro olarak değil Türk Lirası üzerinden yatırmalarını rica ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızın da konuyla ilgili bir çalışma yürütmelerini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER