'BİZ İNSAN YETİŞTİRİYORUZ, İŞİMİZ; SEVGİ VE SABIR İŞİDİR'

'BİZ İNSAN YETİŞTİRİYORUZ, İŞİMİZ; SEVGİ VE SABIR İŞİDİR'

İlçe milli eğitim müdürleri, Merkezefendi ve Pamukkale İlçeleri’ndeki okul müdürleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “uanda geldiğimiz nokta itibari ile sadece nicelik değil nitelik olarak da son derece önemli çalışmalara imza atmaktayız. Eğitim yöneticileri olarak görevlerimizi yerine getirirken büyük yükümüz var. Biz insan yetiştiriyoruz. İşimiz sevgi işi sabır işidir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ilçe milli eğitim müdürleri ile Merkezefendi ve Pamukkale İlçeleri okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen toplantıda; 2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi değerlendirildi. Toplantıda konuşan Müdür Oğuz; “2017-2018 eğitim-öğretim yılı ilk dönemi başarılı bir şekilde tamamlandı. Hedefimiz 2023 Türkiyesine yakışır bir Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü inşa etmektir. Hükümetimizin, Bakanlığımızın ve hayırseverlerimizin desteği ile olağan üstü bir çalışma sergiledik. Şuanda geldiğimiz nokta itibari ile sadece nicelik değil nitelik olarak da son derece önemli çalışmalara imza atmaktayız. Eğitim yöneticileri olarak görevlerimizi yerine getirirken büyük yükümüz var. Biz insan yetiştiriyoruz. İşimiz sevgi işi sabır işidir. Okul kantinlerimiz çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak yetişmesinde ilk basamaktan biridir. Hijyen ve sağlıklı gıdaların olması buranın olmazsa olmazlarıdır. Pansiyonlarımız da aynı önem noktasında yer almaktadır. Her daim şunu dile getirmekteyim. Bir okulun yeni olması önem arz etmez. Önemli olan bakımlı ve temiz olmasıdır. Okuyan ve araştıran nesiller yetiştirmek istiyoruz. Yalnız son yüzyılın en önemli bağımlılığı haline gelen teknoloji bağımlılığı büyük tehdit unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağımlılık nesillerimizde hem okumayı hem de araştırmayı köreltmektedir. Teknoloji bağımlılığı ile mücadelenin en önemli adresi okullardır” dedi.

“HEDEFİMİZ TÜM OKULLARIMIZIN TEKLİ ÖĞRETİME GEÇMESİ”
Müdür Oğuz, toplantının devamında; yapılan çalışmalar ve Denizli’nin eğitim açısında geldiği son nokta hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.  Oğuz; “İlimizde 41 ilköğretim okulunda ikili eğitim yapılmakta iken 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1’inci dönemde 9 okulumuzda normal eğitime geçilmiştir. İkinci dönemde 7 okulumuz normal eğitime geçerek, 25 okulumuz kalmış olup, 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle 10 okulumuz normal eğitime geçti. İkili eğitimde olan 11 okulumuzu da tekli eğitime geçirme çalışmaları devam etmektedir. Bakanlığımızca 2005 yıllarında başlayan değişim 2016 yılında daha da ivme kazandı. Bugün yapılan çalışmaların temelleri o zamanlara dayanıyor. Ders kitapları MEB bünyesinde görevli öğretmenlerce yazılıyor. İlimizde de 9 derse ait 18 ders kitabı yazılıyor” diye konuştu.

“16 BİN 279 ÖĞRENCİMİZİ TAŞIYORUZ”
Taşımalı eğitim programı kapsamında yapılan çalışmaları da değerlendiren Oğuz, “2017-2018 eğitim öğretim yılında; 7.560 İlkokul-Ortaokul Öğrencisi, 7.167 Ortaöğretim Öğrencisi, 1.529 Özel Eğitim Öğrencisi olmak üzere 983 yerleşim biriminden 369 Taşıma Merkezi Okullarımıza 1.252 araç ile 16.279 öğrenci taşınmaktadır. 14 bin 727 öğrencinin de devlet tarafından Taşımalı Eğitim kapsamındaki öğrencilere öğle yemeği verilmektedir. Atatürk’ün ‘Eğitimde feda edilecek tek bir ferdi yoktur’ sözüyle yola çıkarak; çeşitli rahatsızlıklarından dolayı okula devam edemeyen 76 öğrencimiz evde eğitim hizmetinden yararlanmaktadır. Hastanede çeşitli rahatsızlıklarından dolayı tedavi gören ve okula gidemeyen 112 öğrencimiz Hastanede Yatarak Eğitim Hizmetinden yararlanmaktadır.

“601 ÇIRAK ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI”
Müdür Oğuz, şunları aktardı: “2016-2017 yılında Mesleki Eğitim Merkezleri (Eski Adıyla Çıraklık Eğitim Merkezi) zorunlu eğitim kapsamına alındı. Bununla birlikte TEOG yerleştirmelerinde tercih içerisine alındı. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 601 çırak öğrenci TEOG’ la Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezine kayıt oldu.” Milli Eğitim Müdürü Oğuz’un konuşmasının ardından müdür yardımcıları ve şube müdürleri; yapılan çalışmalarda ve mevzuat uygulamalarında farklılık oluşmaması açısından bilgilendirmelerde bulundu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER