'BİZİM ARZUMUZ BAKANLIĞI'NIN DEVAM ETMESİDİR'

'BİZİM ARZUMUZ BAKANLIĞI'NIN DEVAM ETMESİDİR'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin milletvekilliği için kendi talebiyle aday olmadığını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “İnşallah bakanlık devam edecektir. Bizim arzumuz, isteğimiz odur. Bakanlık noktasında milletvekili olmuş olsaydı, Denizli’de 1 milletvekilimiz eksik olmuş olacaktı” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Denizlililerin merak konusu olan Ekonomi Bakanı Nihat Zeyubekci’nin 24 Haziran seçimlerinde neden milletvekili adayı olmadığı konusuna açıklık getiren Başkan Osman Zolan, “Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, 7 yıl belediye başkanlığı görevinde bulundu. Sonra da milletvekilli ve bakanlık görevinde bulundu. Şuanda da bakanlık görevini devam ettiriyor. Yeni sisteme; Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçiyoruz. O sistemde devama baktığımızda orada tekrar bakanlıkla ilgili bir devam söz konusuysa milletvekili olduğunuzda milletvekilliğinden istifa etmeniz gerekiyor. 1’incisi; sayın bakanımız milletvekilliği noktasında kendi talebiyle aday olmamıştır. İnşallah bakanlık devam edecektir. Bizim arzumuz, isteğimiz odur. Bakanlık noktasında milletvekili olmuş olsaydı, Denizli’de 1 milletvekilimiz eksik olmuş olacaktı. Onun için yapılan iş gayet doğru ve mantıklı bir iştir. Nihat Bey yapmış olduğu hizmetlerle, kalitesiyle, donanımıyla milletvekilliği noktasında 10 defa en başa yazılacak bir kişidir. Ama yeni sistemde artık milletvekilliğinden bakan olunmuyor. Eğer bakan olunursa milletvekilliğinden istifa etmek gerekiyor. Milletvekilliğinden istifa ettiğiniz anda da Denizli milletvekilliği sayısını 1 tane ekşitmiş oluyorsunuz. Bu da Denizli açısından ‘eksi’ demektir. Sayın Bakanımız burada kendisinden ziyade Denizli’yi düşünerek ve yarın Bakanlık nasip olduğunda bu vekillikten istifa ederek, vekillik sayısını azaltmamak için böyle bir duruş, karar vermiştir. Onun için herkesin içi rahat olsun. Sayın Bakanımızın anlayışı bu ülkeye ve Denizli’ye hizmet etmektir” dedi. 


“SEÇİM SABAHI HERKES YÜZ YÜZE BAKABİLECEK SEVİYEDE KALSIN”
Seçimde yer alacak milletvekili adayları hakkında da konuşan Başkan Zolan, “Hangi partiden olursa olsun bütün adaylara başarılar diliyoruz. Çünkü ben ‘adayım’ deyip, ortaya çıkabilmek ayrı bir şeydir. Bu yarışta demokrasiyi en iyi şekilde çalıştırmamız gerekiyor. Ben bütün adaylarımıza hoşgörüyle, anlayışla, herkesle kucaklaşarak, Denizlili olduğumuzu, aynı şehirde yaşadığımızı unutmadan, o ortak paydamızda yaşadığımızı unutmadan seçim programlarımızı yapmamızı, kırıp dökmeden yapmamızı, Denizli’nin menfaatlerine zarar vermeden yapmamızı tavsiye ediyorum. Tabii ki her aday kendi partisinin programını, düşüncelerini aktaracaktır. Seçim sabahı herkes yüz yüze bakabilecek seviyede kalsın. Nezaketi korusun, üslubu düzgün tutsun, insanlar kol kola girsin. Sonuçta bizler bu ülkede yaşamaya devam edeceğiz. Bu ülke birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyuyor. Bu Anadolu, bu coğrafyada sağlam durmamız gerekiyor. Tabii ki seçimler olacak. Tabii ki birileri milletvekili olacak, tabii ki hükümetler kurulacak. Ama esas ana çizgimizi, insanlığımızı, nezaketimizi kaybetmememiz gerekiyor” diye konuştu.

“BAYANA, BİR SİYASETÇİYE YAKIŞMAYACAK BİR TARZ”
Siyasette nezaketin korunması gerektiğinin altını çizen Başkan Zolan, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in Bakan Zeybekci hakkındaki söylemlerini değerlendirdi. Başkan Zolan, “Denizli’ye hizmet etmiş olan, belediye başkanlığı yapmış, ondan öncesinde Sivil Toplum Kuruluşlarında, sanayide, üretimde katkı sağlamış olan, milletvekilliği ve bakanlık yapmış olan, Denizli’ye birçok hizmetleri dokunmuş olan Nihat Zeybekci Beyin miting alanında isminin bu şekilde telaffuz edilmesi ve yuhlamanın önünün açılması hiç de doğru olmamıştır. Yani Denizli’nin evladına Denizli’de yuh sesleri söylenmemeliydi. Bu hiç doğru ve şık bir şey değil. Yani Denizli noktasında biz kendi aramızda Denizlililer olarak ne konuşacaksak konuşuruz. Dışarıdan birisi gelip de Denizli’nin evladına bir şey söylememeli. O noktada hiç doğru olmamıştır. Bir siyasetçiye, bir bayana yakışmayacak şekilde bir üslup kullanılmış. Hele hele sonrasındaki konuşmalarında hakarete varan iftira ve çamur atmaya varana söylemlerin Türkiye’de çok çok geride kalmış olması lazım. 20 - 30 yıl önceki siyasette kalmış olması lazım. Bu meydanlarda bunları konuştuğunuz anda seçim sonrasında kalktığınızda yüz yüze bakmakta zorlanırsınız. Onun için ispat edemeyeceğiniz bir şeyi de söylemeyeceksiniz. Söylediğiniz şeyleri de ispat edeceksiniz. Orada söylediği şeyleri ben söylemek istemiyorum. O noktada çok üzüldüm ve bir bayana, bir siyasetçiye yakışmayacak bir tarz ve hele hele Denizli’ye hizmet etmiş olan bir bakanımıza söylenmemesi gereken ve hak etmediği bir husustur” şeklinde ifade etti. 

“BİNALİ YILDIRIM BEY NEZAKETİYLE ÜSLUBUYLA, ESPRİLERİYLE BİZLERİ MUTLU EDECEK”
10 Haziran’da Başbakan Binali Yıldırım’ın Denizli’ye geleceğinin altını çizen Başkan Zolan, şunları söyledi: “İnşallah başbakanımızı ağırlayacağız. Binali Yıldırım Bey nezaketiyle üslubuyla, esprileriyle bizleri mutlu edecek. Cumhurbaşkanımızın gelmesini arzu ederdik. Cumhurbaşkanımız en son 7 Nisan’da Denizli’deydi. O zamanda hem kongre hem de dışarıdaki büyük bir mitingle Cumhurbaşkanımızı ağırlamıştık. Gidilmeyen yerlere gitmesi gerektiği için 1 buçuk önce gelinen yere tekrar gelmek olmaz. Ama içimizde ukde vardı. Sayın Başbakanımız Binali Bey Başbakan olduktan sonra Denizli’ye hiç gelmedi. Bu gelişiyle bizleri mutlu etti. Herkesi bekliyoruz.” 

“KOL KOLA GİREREK SİYASİ TERCİHLERİMİZİ YAPALIM”
24 Haziran’da yapılacak seçim hakkında açıklama yapan Başkan Zolan, şunları söyledi: “güzel bir şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ama bu huzuru devam ettirme noktasında, bu girişime devam etme noktasında kendine hizmet edenlere de sahip çıkma noktasında biraz daha bonkör davranmalarını arzu ediyoruz. Tabii ki birlik beraberliğimizi bozmadan, bereketli bir şekilde 24 Haziran çok çok önemli ülkemizin tarihinde. 24 Haziran’da da yeni bir sisteme geçeceğiz. Orada da bu güzelliklerle beraber huzurlu bir şekilde güzel bir geçiş olmasını ben temenni ediyorum. Burada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve 16 yıldır ülkemize hem başbakanlık hem de Cumhurbaşkanlığı noktasında hizmet ediyor. Gecesini gündüzüne katıyor ve zor işlerin altından kalkıyor. Zorluğa karşı ayakta kalan ve tüm ülkemizin menfaatlerini koruma noktasında kendini ortaya koyan bir liderimiz. İnşallah başta Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar Cumhurbaşkanı olarak yeni sistemde ilk boyutunda görmeyi arzu ediyorum. Bu da tabii ki vatandaşlarımızın takdiri, onayı ve destekleriyle olacaktır. Sonrasında milletvekillerinin her biri kendi alanında Denizlimizi temsil edebilecek boyutta ve nitelikte olan kardeşlerimiz. AK Partimizin yapmış olduğu hizmetler belli, anlayışı belli yürüyüşü belli. Hiç kimseyi kötülemeden herkesi kucaklayarak Denizli’ye hizmet etmeye çalışıyor. Bizler de Belediye başkanı olarak herkese hizmet etmeye çalışıyoruz. Sonuçta bizde onların bir parçasıyız. İnşallah hep beraber el ele vereceğiz. 24 Haziran akşamı devam noktasında gayretlerimiz olsun. Demokrasi olacak, seçimler olacak, herkes kendi derdini anlatacak. Ama yine seçim sabahı yüz yüze birbirimize bakabilecek konumda kalmamız gerekiyor. Kavga, dövüş, hakaret olmadan, insanca, kol kola girerek siyasi tercihlerimizi yapalım.”

“VATANDAŞIMIZIN SÖYLEDİĞİ SÖZÜN ÜSTÜNE SÖZ SÖYLEMEYİZ”
“24 Haziran’da ülkemizin geleceğini seçiyoruz” diyen Başkan Zolan, “Birilerini milletvekili ya da birilerini Cumhurbaşkanı değil, aslında kendi geleceğimizi seçiyoruz. Çocuklarımızın geleceğini seçiyoruz. Nasıl bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz? Huzurlu bereketli bir Türkiye devam mı etsin? Yoksa farklı boyutlarda sıkıntılarla karşılaşalım mı? Kendimiz nasıl bir alanda yaşamak istiyoruz? Bunu tercih edeceğiz. Burada her ne kadar birilerini seçiyor olsak da sonuçta onlar bana hizmet edecek. Bizim seçtiklerimiz bize hizmet edecek. Eğer en iyi hizmet edecek olanı seçtiğimizde biz de en iyi hizmet eden olacağız. Bu duygularla vatandaşlarımız her zaman doğrusunu yapmıştır. Vatandaşımız ne diyorsa odur. Onlar başımızın tacıdır. Biz vatandaşımızın söylediği sözün üstüne söz söylemeyiz. Son sözü vatandaş söyler. Tabii ki bizler derdimizi anlatmak, yapacaklarımızı anlatmak durumundayız. İnşallah ülkemiz için hayırlısı neyse o olsun. Ülkemin, insanların, Denizli’nin geleceği bu seçimden çıkacak sonuçlarla daha güzel olur” dedi.

ALPER PARLAK-DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER