“BİZLER, CUMHURİYETİN EMANETÇİLERİYİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında “Atatürk, yoktan var edilen bir ülkenin yönetim şeklinin Cumhuriyet olmasını sağlayarak bizlere en büyük armağanı verdi. Bizler, Cumhuriyetin emanetçileriyiz.” dedi.

“BİZLER, CUMHURİYETİN EMANETÇİLERİYİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Karaca mesajında, “Cumhuriyetin ilanın 95. yıl dönümünde; ileri görüşlülüğü, cesareti, ulusların kaderini değiştirecek kararlı adımları ve dünyaya örnek liderliğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve özlemle anıyoruz. Yoksul ve yorgun Anadolu halkına güvenerek, tüm zorluklara karşı mücadeleyi örgütleyerek Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandıran Atatürk, yoktan var edilen bir ülkenin yönetim şeklinin Cumhuriyet olmasını sağlayarak bizlere en büyük armağanı verdi. Bizler, Cumhuriyetin emanetçileriyiz. Bağımsızlık ateşinin yakıldığı, aydınlanma devriminin başladığı günden bugüne Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sarsmak, yönetim şeklini değiştirmek, ülkeyi karanlığa sürüklemek ve muhafazakar bir toplumu inşa etmek isteyenlerin var olduğunu, zaman geçse de bu zavallı isteklerinden vazgeçmediklerini, kılık değiştirdiklerini, takiyyeyle insanımızı aldatmaya uğraştıklarını çok iyi biliyoruz. Bu yüzden emanetimize güçlü bir şekilde sahip çıkıyoruz. Her türlü saldırıya, yıpratmaya, yok etme adımına karşı dimdik ayaktayız, mücadele edeceğimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Ülkemizi sürükledikleri uçuruma, dünya ülkeleri arasında saygınlığımızı düşürmelerine, her türlü fırsatçılıklarına karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucu kollayıcı başı dik yurttaşları olarak var olmaya ve var etmeye, Cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizler sokakta olacağız, fener alaylarında kol kola duracağız. Bizler 95 yıldan bugüne her zaman olduğu gibi gururla, coşkuyla, bir arada Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız.” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER