BÖLGENİN DİN GÖREVLİLERİ DENİZLİ'DE BULUŞTU

BÖLGENİN DİN GÖREVLİLERİ DENİZLİ'DE BULUŞTU

Afyon, Manisa, Burdur, Muğla ve Antalya’dan eğitim için Denizli’ye gelen Din Görevlileri, Denizli Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Pamukkale Üniversitesi Külliye Camii İmam Hatip’i Ali Sürücüoğlu’nun konuğu oldu.

Afyon, Manisa, Burdur, Muğla ve Antalya’daki din görevlileri, eğitim için Denizli’ye geldi. Yaklaşık 50 kişilik heyet, eğitimin ardından Denizli Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Pamukkale Üniversitesi Külliye Camii İmam Hatip’i Ali Sürücüoğlu’nun konuğu oldu. Derneğin lokalinde buluşan heyet; karşılıklı fikir alışverişinde bulundu, dualar etti. Etkinlikte konuşan Denizli Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Pamukkale Üniversitesi Külliye Camii İmam Hatip’i Ali Sürücüoğlu; “Bu güzel akşamda arkadaşlarımızla beraber bir ve beraberiz. 1976 yılından beri ilimizde aktif olarak faaliyet gösteren derneğimiz, ilimize eğitim için gelen din görevlisi kardeşlerimizi misafir olarak ağırladık. Afyon, Manisa, Burdur, Muğla, Antalya’dan eğitim için Denizli’de bulunan din görevlisi arkadaşlarımızı Din Görevlileri Lokalinde misafir ettik. Bu kardeşlerimize Denizlimizi tanıtalım, gezdirelim istedik. Elimizden geldiğince tarihi turistik yerleri ziyaret etmeye çalıştık. Derneğimiz bundan sonraki dönemlerde daha aktif bir şekilde Denizlimize din hizmeti alanında katkıda bulunacaktır. Bu anlamlı gecede 3 aylara girdik, Mübarek Receb-i Şerif Ayı’na girdik. Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümünü milletçe büyük bir coşkuyla kutladık. Afrin’de kınalı kuzularımızın yazmış olduğu destandan dolayı anlamlı gece. Bu gece arkadaşlarımızı misafir ettik. Din hizmetinin nasıl çıtasını yükseltebiliriz, illerdeki kültürlerimizi birbirimize taşıdık. Bu anlamlı gecede hep beraberiz” dedi.  

“RABBİM BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ HİÇBİR ZAMAN BOZMASIN”
“Bizler Türkiye’nin çeşitli yerinden Denizli’de bulunmaktayız” diyen Afyon Bölgesi Din Görevlisi Veysel Yüksel, “Denizli’nin havasından suyundan istifade ettik. Bir de bunun yanında Denizli’nin güzel insanlarıyla, din görevlisi arkadaşlarımızla tanışma şerefine erdik. Ali Hocam başta olmak üzere bize gönüllerini açan, bize muhabbetlerini sunan tüm din görevlisi arkadaşlarımızla beraberiz. Rabbim insanlığın; birliğe, beraberliğe, sevgiye muhtaç olduğu dönemde bizlere böyle dayanışma, birlik, beraberlik adına yapmış olduğumuz etkinlikleri hep daim kılsın. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi hiçbir zaman bozmasın. Birliğimize, beraberliğimize dair yapılmış olan bütün bu etkinliklere her zaman daim kılsın” diye konuştu.  

“HERKES BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE GÜZEL BİR HAYAT SÜRSÜN”
Denizli’de güzel insanlarla karşılaştığının altını çizen Burdur Bölgesi Din Görevlisi Veysel Uyanık; “Din Görevlileri Başkanlığı ve yönetimi olarak böyle bir gece olduğunu söyledikleri zaman canı gönülden katılmak istedik. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümündeyiz. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.  Afrin’deki şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim devletimize zeval vermesin. Herkes birlik beraberlik içinde güzel bir hayat sürsün.  

ALPER PARLAK- GAMZE ŞAFAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER