BORGİP PROJESİ KOBİLERLE BULUŞTU

BORGİP PROJESİ KOBİLERLE BULUŞTU

Küçük ve Orta Boy İşletmelerin (KOBİ) yönetim becerilerini iyileştirmeyi, nitelikli insan kaynaklarına erişimini kolaylaştırmayı ve teknoloji kullanım düzeylerini artırmayı hedefleyen Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) Denizli’de Kobilerle buluştu.
KOBİlerin yönetim becerilerini iyileştirmeyi, nitelikli insan kaynaklarına erişimini kolaylaştırmayı ve teknoloji kullanım düzeylerini artırmayı hedefleyen, TÜSİAD - TÜRKONFED işbirliği, Garanti Bankası’nın ana desteği ve Kariyer.net İK Platformu İş Ortaklığı ile hayata geçirilen BORGİP, Güney Ege Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) ev sahipliğinde Denizli’de düzenlenen toplantı ile devam etti. Toplantıya; Denizli Valisi Hasan Karahan, Ak Parti MKYK Üyesi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Nalbant, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.  “İyi Yönetilen, Rekabetçi ve Büyüyen KOBİ’ler” ana temasıyla Denizli Anemon Otel’de düzenlenen toplantıda, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Nalbant bir konuşma gerçekleştirdi.

NALBANT: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ”
GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Nalbant, “ Denizli, Aydın ve Muğla’da yer alan bütün işletmelerin haklı, adaletli ve eşit şekilde çalışabilmelerini istiyoruz. Bu bölgelerde turizm hareketinin iyi olması için çalışma yürütüyoruz. Atadan kalma tohumlarla tarım yapılması taraftarıyız. Gönlümüzden geçen bu şehirlerimizin ekmeğini taştan çıkaran bir yer olması. Bizler GEFSİAD olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu projede de emeği olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

BİLECİK: “DENİZLİ’DE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “ TÜSİAD ve TÜRKONFED ile yıllar önce yola çıktık. Denizli’de bizim için çok önemli. Burada güçlü firmaların olmasıda çok güzel diye düşünüyorum. Sadece sanayi değil, tarımda da Denizli başta geliyor. Ülkemizin ekonomik ve sosyal olarak kalkınması gerekiyor. BORGİP projesi ile çalışmak avantajlar getiriyor. Tüm şirketler benzer sorunlarla uğraşıyor. Yeni fırsatlar oluşturmak gerekiyor. Herkesin bir hayal etme zorunluluğu var. Geleceğin Türkiye’sini bu şekilde inşa edebiliriz. O yüzden bu proje çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER