'BOZDAĞ; EGEMİZİN İKİ BEYAZ İNCİSİNDEN BİRİDİR'

'BOZDAĞ; EGEMİZİN İKİ BEYAZ İNCİSİNDEN BİRİDİR'

Tavas İlçesi Nikfer Mahallesi'ndeki Bozdağ üzerine kurulan Denizli Kayak Merkezi’nde kayak severlerle buluşan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Bozdağ’ın Pamukkale’den sonra Ege Bölgesi’nin ikinci beyaz incisi olduğunu söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Denizli Kayak Merkezi, yeni sezonun açılmasıyla birlikte misafirlerini ağırlamaya başladı. Tavas İlçesi Nikfer Mahallesi'ndeki Bozdağ üzerine kurulan merkez, Ege Bölgesi’ndeki diğer illerden de yoğun ilgi görüyor. AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, Pamukkale’den sonra Denizli’nin ikinci beyaz incisi konumunda olan Denizli Kayak Merkezi’ne giderek merkeze gelen misafirlerin kar keyfine ortak oldu. Kayak eğitmenlerince eğitim alan öğrencilerle de bir araya gelen Özkan, çocuklarla birlikte kaymayı da ihmal etmedi. Özkan ayrıca yıllardır kayak yaptığını ve Denizli'de böyle bir tesisin açılmasından mutluluk duyduğunu, kayakçıların eğlence dolu saatler geçirebileceği ender yerlerden birinin de Bozdağ Kayak Merkezi olduğunu dile getirdi.

“MERKEZ, BİRÇOK KAYAKSEVERİ AĞIRLAYACAK KAPASİTEYE SAHİP”
Burada konuşan Özkan; “2004 yılından itibaren Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci öncülüğünde Ak belediyecilikle tanışan Denizlimizi, daha yaşanabilir çevreci bir şehir haline getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bakanımızın, hükümetimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan'ın gayretleriyle hayata geçirilen Bozdağ Kayak Merkezi, hem bölge insanımızın, vatandaşlarımızın kayak sporuna olan ihtiyacını karşıladığı gibi hem de çevre illerden hem de diğer bölgelerden birçok kayakseveri ağırlayacak kapasiteye sahiptir” dedi.

“DENİZLİMİZ TURİZMDE DE ÖNCÜ ŞEHİRLERDEN BİRİ OLACAKTIR”
Denizli'nin hayali ve Ege Bölgesi'nin eksikliği olan kayak merkezini Denizli Kayak Merkezi'yle tamamladıklarını belirten Özkan: “Denizlimiz birçok alanda olduğu gibi turizmde de öncü şehirlerden biri olacaktır. Pamukkale'nin kar beyazı travertenlerinde yürüyüp sıcak sularında şifa bulan yerli ve yabancı turistler, aynı gün içinde kayak yapma imkanı da buluyor. Burası kapasite olarak Muğla, İzmir, Antalya ve Ege Bölgesi'ne hitap eden bir merkez. Geçen yıl kış sezonunda 50 bin kişinin kayak yaptığı merkezde telesiyejle dağın zirvesine çıkan ziyaretçiler, enfes manzaralar sunan bölgeyi kuş bakışı olarak izleyebilecek. İnşallah vatandaşlarımız burada kara olan hasretini de giderecek, sporunu burada yapacak” diye konuştu. Kayak sezonunun açıldığını belirten Özkan, Denizli ve komşu illerinde kayak ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilecek tesisi bölge halkının hizmetine sunduklarını, turizm alanlarını çeşitlendirmeye devam edeceklerini belirtti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER