Bozkurt Belediye Başkanı'ndan deprem açıklaması!

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçe merkezli depremde ilk belirlemelere göre, bazı evlerde hasar oluştuğunu, ancak can kaybı veya ağır yaralı vakanın olmadığını söyledi.

Bozkurt Belediye Başkanı'ndan deprem açıklaması!

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçede yaşanan depremin ardından yaptığı açıklamada, makam odasını duvarlarının yıkıldığını bildirdi. Başkan Çelik, şunları söyledi: “Uzun süren, 15- 20 saniye süren bir depremdi. Bir danışmanlık şirketiyle toplantı halindeydik. Makam odamın duvarı yıkıldı. Sabah artçılar geliyordu, hissediyorduk, sonra ana deprem oldu. Yan apartmanın duvarı üstümüze çöktü. İlçe emniyet binası ve belediyenin altında yıkıntılar, onun üzerine düştü. Herkes dışarda panik halinde. En azından ölüm olayımız yok, okullar tatil olduğu için kötü bir olay yaşanmadı. Resmi dairelerde ve evlerde hasar var. Çatlaklar var. Tutluca Mahalle muhtarım aradı. Derin çatlaklar ve duvar göçükleri olduğunu söyledi. Hemen bölgeye ekip gönderdim. Yaralılar var ama hayati tehlikesi olan yaralı yok."

“DEPREM ÖLDÜRMÜYOR, BİNA ÖLDÜRÜYOR”

Başkan Çelik, “Ağır hasarlı binalarımız var. Deprem öldürmüyor, bina öldürüyor. İmar çok önemli. Sevincimiz can kaybının olamaması. Artçı depremler olabilir, dikkat edilmesi gerekiyor. Tüm kurumlarımız burada, çalışmalarını yürütüyorlar” dedi.

6 kişi hastaneye kaldırıldı

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise deprem bölgesinde 6 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

Hastaların sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Öztürk, "6 kişiden 5'i korktuğu ve paniğe kapıldığı için hastanede. Bir kişi de pencereden atlamış, hafif yaralanma söz konusu. Ölüm ya da ağır yaralanma söz konusu değil." diye konuştu.

Öztürk, tüm sağlık ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini ve sağlık hizmeti konusunda sorun yaşanmadığını dile getirdi.

Tutluca Mahallesi Muhtarı Hüdai Karaşahin de mahallelerinde yaklaşık 80 evin hasar gördüğünü ancak can kaybının olmadığını belirtti.

'BAZI YERLERDE ÇATLAKLAR VAR'

Depremin ardından Bozkurt ilçesine hareket eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Kent merkezinde hissettim, kapalı bir alandaydım. Şimdi Baklan'a hareket ediyorum. Kent merkezinde deprem hissedildi. Bozkurt ve Baklan merkeze ortalama 70 kilometre uzaklıkta. Herhangi bir can kaybı yok. Bazı çatlaklar var. Vatandaşlar da panik var. Ekiplerimiz sahada. Olumsuz haber yok, can kaybı yok" dedi.

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever de yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

"Yıkılan evlermiz ve yaralımız yok. Ciddi anlamda bir hasarımız yok." 

Kaynak: (AA) - (DHA) - (İHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER