Bozkurt Belediyesi bankları topladı

Korona virüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından yoğun çalışma içerisine giren Bozkurt Belediyesi, vatandaşların rehavete kapılıp parklara ve dinlenme alanlarına gitmemeleri için ilçedeki tüm oturma bankları topladı.

Bozkurt Belediyesi bankları topladı

Korona virüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından Bozkurt Belediyesi, hızlı bir şekilde ilçede yoğun tedbirler aldı. Öncelikle ilçenin neredeyse tamamında dezenfekte çalışmaları yürüten Bozkurt Belediyesi, vatandaşların belediyeye gelmeden hizmet alabilecekleri şekilde kolaylıklar sağladı. Vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir şekilde gıda ihtiyaçlarını karşılamaları için pazaryerinde dezenfekte çalışmaları yapan belediye ekipleri, pazar yerindeki tezgahların mesafesini geniş tutarak, insanların birbirlerine temas etmeksizin alış-veriş yapmalarına olanak sağladı. Şimdi de vatandaşların rehavete kapılıp parklara ve dinlenme alanlarına gitmemeleri için ilçedeki tüm oturma bankları toplatılıyor.

“AKLIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”      

Türkiye’nin tek eczacı kadın Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Bu zor dönemlerde her türden riski önceleyin düşünüp ona göre tedbir almalıyız. İnsan psikolojisi karmaşık bir yapıya sahiptir. Bazen en bilinçli sandığınız kişilerin dahi sizi şoka sokacak ihmalkârlıklarda bulunduklarını görebilirsiniz. Biz bunlara şaşırmıyoruz. Yönetici sorumluluğumuz gereği, kendi canlarını düşünmeyenlerin de canlarını düşünmek zorundayız. Çünkü bu virüs bir çeşit kartopu etkisi gibi gittikçe büyüyor ve daha tehlikeli bir hale geliyor. Aklın ve bilimin ışığında, yapabileceğimiz her şeyi yapacağız. Vatandaşlarımıza evlerinde kalmalarını, hiçbir şekilde evlerine misafir kabul etmemeleri gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Bu günler gelip geçecektir elbet. Arkamızda uyumlu, birlik olmaktan gurur duyduğumuz bir mücadele azmi bırakmalıyız. Herkesin karşılıklı olarak birbirinin yaşam hakkına saygı duyduğu, birbirini koruduğu bir mücadele… Bu işin şakası yok. Hep beraber bir tek vatandaşımızın canına halel gelmesin diye çalışacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221