Bozkurt Belediyesi otizm dostu oldu

Denizli Kadın Platformu’nun Nisan Ayı toplantısına katılan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Türkiye Otizm Meclisi’nin ‘Otizm Dostu Kentler Bildirisi’ni ve Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin Kadın Dostu Kent Taahhütnamesi’ni imzaladı.

Bozkurt Belediyesi otizm dostu oldu

Denizli Kadın Platformu’nun Nisan Ayı toplantısı, platform üyelerinin ve yerel yönetimleri kazanan kadınların katılımıyla TMMOB’da gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Türkiye Otizm Meclisi’nin (TOM) ‘Otizm Dostu Kentler Bildirisi’ni ve Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin Kadın Dostu Kent Taahhütnamesi’ni imzaladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu Karaman Dinç, şunları söyledi: “TOM olarak yerel seçimlerden önce belediye başkan adaylarına otizm dostu olması çağrısında bulunmuştuk. Seçilmiş bir başkan olarak çağrımıza yanıt veren Bozkurt Belediye Başkanımız Birsen Çelik’e çok teşekkür ederiz. Otizm dostu bildisinin imzalanması için uygun ortamın yaratılmasına vesile olan Kadın Platformu Sözcüsü Gülnur Candan Oymak’a da çok teşekkür ederiz.

Otizm konusunda yerel yönetimlerin yapabileceği çok şey var. Dernek olarak biz de Bozkurt’ta yaşayan otizmli bireylere ve ailelerine elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Birsen Çelik başkanımızla birlikte ilçede güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER