“Bozkurt için bir şeyler yapabiliyor olmaktan çok mutluyuz”

Sözünü verdiği Bozkurt Belediye binasının yerini incelemek amacıyla Eşi Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer ile birlikte ilçeye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bozkurt için bir şeyler yapabiliyor olmaktan çok mutluyuz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bütün gücümüz ve ekiplerimizle her zaman Bozkurt halkının ve Birsen Çelik’in yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Bozkurt için bir şeyler yapabiliyor olmaktan çok mutluyuz”

2019 yılında Bozkurt’ta meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremde Bozkurt Belediyesi Hizmet Binası ciddi hasar almış ve neredeyse kullanılamaz hale gelmişti. Deprem sonrasında Bozkurt Belediyesi binasının hizmet üretemeyecek bir şekilde yara aldığını öğrenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’i arayarak; belediyenin bu şartlar altında hizmet vermesinin oldukça zor olacağını, Bozkurt halkının daha iyi bir bina ile daha iyi hizmet alması gerektiğini belirtmişti. Tunç Soyer, “Büyükşehir meclisimize danışacağım. İzmir olarak size 8 şiddetinde bir depremde dahi sarsılmayacak, nikah sarayından toplantı salonlarına, her şeyiyle modern, Bozkurt’a yakışır bir hizmet binası yapmak istiyoruz” demişti.

“Birsen Çelik’in varlığı bize Ege’de güven veriyor”

Başkan Soyer ve eşi Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer, Sözünü verdiği Bozkurt Belediye binasının yerini incelemek amacıyla kardeş belediye olan Bozkurt İlçesi’ne geldi. Bozkurt’ta esnafları ziyaret eden Başkan Soyer’e ilgi büyük gördü. Birsen Çelik’in üreten belediyecilik anlayışıyla, tarım ve hayvancılık alanında yaptığı çalışmaların çok kıymetli olduğunu belirten Başkan Soyer, “Biz gerçekten kardeşten öte bir dostluk, bir iş birliği, bir dayanışma içindeyiz. Mesele hakikaten bu bina değil, biz biliyoruz ki hayat yerelde akıyor ve yerelde üretilen çözümler vatandaşın derdine derman oluyor. Yereli güçlendirmek lazım. O da dayanışmayla olacak. Biz birbirimize el verdikçe, birbirimize destek oldukça emin olun ki bu memleketin birçok meselesi de çözüme kavuşacaktır. Tarımdan sanayiye, turizmden sağlığa o kadar çok başlıkta iş birliği yaparak çözüm ürete biliriz ki, bunun bilincindeyiz. Birsen Çelik’in varlığı bize Ege’de güven veriyor. Burada zor şartlar altında hayata geçirdiği hizmetler sadece Denizli ve İzmir için değil, bütün ülkemiz için çok önemli. Bozkurt için bir şeyler yapabiliyor olmaktan çok mutluyuz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bütün gücümüz ve ekiplerimizle her zaman Bozkurt halkının ve Birsen Çelik’in yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Tunç Soyer, yerel yönetimlerde yeni bir vizyon kattı”

Başkanlar, yeni yapılacak olan belediye binasında incelemelerde bulunduktan sonra Bozkurt Kadın Girişimci Kooperatifi’ne giderek burada Bozkurtlu kadınların el emeğiyle ürettikleri ürünlerin stantlarını gezdi. Tunç Soyer’in Türkiye’ye yeni bir yerel yönetim vizyonu kattığını belirten Başkan Çelik, “Bugün çok mutluyuz, gururluyuz ve sevinçliyiz ama bir o kadar daha heyecanlıyız. Çünkü ilk defa ilçemiz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ağırlıyor. Onun gururunu, onun sevincini yaşıyoruz. Bu kardeşlik, ben ona ‘kardeş belediyecilik’ demiyorum, ‘kardeşten öte belediyecilik’ diyorum. Parayla pulla ölçülecek, belki milyonlarca lirayla ölçülecek ama kardeşliğin, dayanışmanın, derman olmanın inşaatı olacak arkamızda, o nedenle bizim heyecanımız. Tunç Başkanımız’ın Bozkurt için yaptıklarını halkımız asla unutmayacaktır. Dar günümüzde bizlere hemdert olan İzmir Büyükşehir Belediyemiz, bu ülkede hala dayanışma ruhunun, kardeşliğin ve sevginin solmadığının en büyük nişanesi oldu. Maddi ve manevi anlamda, Bozkurt halkına sundukları destekler için Tunç Başkanıma ilçem ve belediyem adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. O artık bizim için bir Bozkurtlu’dur. Onu Bozkurt’un öz evladı olarak kabul ediyoruz” dedi. Bozkurt Belediyesi makam odasında karşılıklı hediye takdiminin ardından İzmir’e gitmek için yola çıkan Başkan Soyer, Bozkurt halkının gösterdiği bu büyük ilgi ve sevgi için teşekkürlerini iletti. Başkan Soyer, temel atma töreni için tekrar Bozkurt’a geleceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER