Bozkurtlu depremzedeler Elazığ depremini endişe ile takip ediyor

Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nde geçtiğimiz ağustos ayında meydana gelen ve yıkıma neden 6.0 büyüklüğünde depremin ardından yaralar sarılmaya devam ederken, depremzedeler Elazığ’daki depremin ardından yaşananları endişe içinde takip ediyor.

Bozkurtlu depremzedeler Elazığ depremini endişe ile takip ediyor

Bozkurt İlçesi’nde 2019 Ağustosu’nda meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem yıkıma neden olmuş ve birçok yapı ağır hasar gördüğü için çok sayıda vatandaşı evsiz bırakmıştı. Depremin ardından AFAD koordinesinde harekete geçilerek yaralar sarılmaya başlanırken, TOKİ aracılığı ile Bozkurt ve Çardak İlçesi’nde depremzedeler içinde 700’e yakın konut inşaatına başlandı. Acıları taze olan Denizlili depremzedeler, Elazığ’da meydana gelen, birçok kişinin hayatını kaybetmesi ve yaralanmasına neden olan depremi, televizyon ve internetten endişeyle takip ediyor. Bozkurtlu depremzede Ufuk Yüksek, felaketin ardından yaşanan acıyı en iyi kendilerinin bildiğini kaydetti. Elazığ halkına geçiş olsun dileklerini ileten Yüksek, “Kötüydü, baya hasarlı evler var, yıkılan yerler var. Çoluk, çocuk, halk okulda, çadırlarda yattı. Elazığ depremi çok felaket, bizim buradan daha yüksek, eksi 12 derece soğuk var. Allah Elazığ halkına sabır versin” dedi.

“DEPREMİN ACILARINI BİLİYORUZ, ALLAHIM YARDIMCILARI OLSUN”

Deprem felaketini televizyonlardan gördüğünü kaydeden bir başka depremzede Yusuf Karadeniz, duyar duymaz büyük bir endişe yaşadığını ifade etti. Acılarını anladıklarını söyleyen Karadeniz, “Elazığ’daki depremzedelere, bu acıları biz de yaşadığımız için Allah sabır, selamet, ölenlere rahmet versin. Biliyoruz depremin acılarını Allah’ım yardımcıları olsun” ifadesini kullandı.

“HALA BU PSİKOLOJİYİ ÜZERİMDEN ATMIŞ DEĞİLİM”

Depremi diğer depremzede arkadaşları ile birlikte kahvehanedeki televizyondan takip eden diğer depremzede Muzaffer Tüzi, “Allah herkesin yardımcısı olsun, Allah beterinden saklasın. İnsanın psikolojisi çok olumsuz etkileniyor. Hala bu psikolojiyi üzerimden atmış değilim. O an biraz daha devam etse yaşam son bulacak yani, bunu biliyorsun. Allah’tan kısa kesti ve ucuz kurtardık. Yani çok kötü bir duygu” diye konuştu. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER