Bozkurt’ta adaçayı hasadı başladı

Son yıllarda tarım alanında yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Bozkurt Belediyesi, geçtiğimiz aylarda diktiği adaçayının hasadına başladı.

Bozkurt’ta adaçayı hasadı başladı

Son yıllarda tarım alanında yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Bozkurt Belediyesi, bu yıl ürün envanterine adaçayını da ekledi. 30 bin metrekarelik alana ekilen adaçayında hasat başladı.

Hasattan elde edilen geliri vatandaşlar için harcayacaklarını belirten Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “İlçemizde başlattığımız büyük tarım hamlesine kekik, adaçayı gibi ürünlerle devam ediyoruz. Verimli Hambat Ovamız bizi hiç yarı yolda bırakmaz. Ne ekersek bize misliyle verir. Topladığımız adaçaylarımızı Kadın Kooperatifimiz eliyle satmayı planlıyoruz. Bu sayede hem kadınlarımız kazanacak hem de biz kazanacağız” dedi. Yakında kekikleri de toplamaya başlayacaklarını söyleyen Başkan Çelik, toprakların mutlaka tohumla birleşmesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Çelik, Bozkurt Belediyesi’nin tarım yapmaya, bu sayede toprakları daha verimli hale getirmeye ve bunlardan elde ettikleri gelirle vatandaşlarına daha çok hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER