BREZİLYALI TURİSTLERDEN BİRLİK BERABERLİK ÖRNEĞİ

BREZİLYALI TURİSTLERDEN BİRLİK BERABERLİK ÖRNEĞİ

Denizlili Turizmci İşadamı Şafak Karakan, Türkiye’de terör olaylarının olmadığını kanıtlamak için başlatılan organizasyon çerçevesinde Denizli’ye gelen Brezilyalı turistler, Türk Bayrağı ve Brezilya Bayrağını yan yana açıp şarkılar söyledi.

Bir süredir Türkiye’de yaşanan terör ve FETÖ olayları turizmi de etkilemişti. Bunun önüne geçmek için harekete geçen Denizlili turizmcilerden Şafak Karakan, 4 ülkeden 350 kişilik turisti Denizli’de misafir etti. Geceyi Pamukkale’de geçirdikten sonra bugün de Bayramyeri’nde kebap yiyen Çinli ve Brezilyalı turistler, kebap yerken çatal bıçak kullanmadı. Elleriyle kebapları yedikten sonra Necip Helvacı’nın dükkanına giden turistler, burada dondurmalı helvanın tadına baktılar. Özellikle Brezilyalı kafile, yemekten sonra Türk Bayrağı ve Brezilya Bayrağını yan yana açıp şarkılar söyledi.

“BİZLER KENDİ ÇABALARIMIZLA TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYUYORUZ”

Ekipten bir an olsun ayrılmayan Glorious Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan “Başlatmış olduğumuz organizasyon Denizli merkezde devam ediyor. 350 tur operatörünü 4 ülkeden Denizli’ye getirdik. Türkiye’nin belli yerlerinde seyahat ettireceğiz. Söylemem gereken en önemli konu Türkiye’nin güvenli olduğu, tatil yapılabilir destinasyon olduğunu göstermek. Türkiye’de yaşanan birçok olaya rağmen bizler kendi çabalarımızla taşın altına elimizi koyuyoruz. Türkiye gerçekten tatil yapılabilir, gezilebilir, ferah ve huzurlu bir ülke olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Günümüz Türkiye’sinde yaşanan birçok kötü habere ve olumsuz gelişmelere rağmen bizler yabancı basına da çok kötü lanse edilse de, bunun böyle olmadığını kanıtlayacağız. Program kapsamında Çin’den, Brezilya’dan, Hindistan’dan ve Filipinler’den gelen turistlerimiz var. Avrupa’dan Asya’dan ve Rusya’dan turist sayısı çok azaldı. Yeni destinasyonlar açmamız gerekiyor. Özellikle Türkiye için Brezilya, Hindistan ve Çin engin bir deniz. Bizde farkındalık yaratmak adına böyle bir organizasyon yaptık. Daha da fazlasını yapacağız. Gelen turistleri şehirlere yönlendirip, buralarda bir sorunun olmadığını göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“TÜRKİYE KÜLTÜRÜNÜ BREZİLYA’DA TANITMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Brezilya’dan gelen tur operatörü FedericDelux, “54 Brezilyalı arkadaşımla Türkiye’ye geldim ve keyifli vakit geçiriyorum. Ben profesyonel olarak tur işi yaptığımdan dolayı buradayım. Son zamanlardaki olumsuz gelişmelerin farkındayız. Tüm bunları biz takip ettik. Bu grupla birlikte fikirlerimizi değiştiriyoruz. Barış için bir araya gelmek ve seyahat etmek istiyoruz. Kilometreler bizi ayırabilir, aramızda büyük mesafeler olabilir fakat bir araya geldiğimizde mesafeler azalıyor. Birlikte yaşamayı öğreniyoruz. Ülkenin tarihi ve mimari özelliklerini görerek, daha da mutlu olduk. Ayrıca Türk yemeklerini de keşfediyoruz. Türkiye kültürünü Brezilya’da tanıtmak için elimden geleni yapacağım. Çok iyi karşılandık. Özellikle yöneticiler tarafından çok iyi karşılandık. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205