BU DÜĞÜN DENİZLİ POLİTİKASI'NIN EVEREST'İ OLDU

BU DÜĞÜN DENİZLİ POLİTİKASI'NIN EVEREST'İ OLDU

Denizli politikasının tanınmış isimlerinden ve eski Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapan oğlu Oğuzhan Aygören’i geçtiğimiz hafta sonu evlendirdi. Aygören’lerin düğünü; Denizlili siyaset ve iş çevrelerinden isimleri bir araya getirirdi.

Törende kimler yoktu ki? Denizli politikasının eski ve yeni isimleri hepsi bu düğünde hazır bulundu. Durum böyle olunca da, böyle bir düğünden oldukça fazla politik kulis ve siyasi dedikodu çıkması da çok doğal bir durum oldu, tabii ki.. Biz de son dönemin en önemli düğünü olan “Aygören’lerin düğününden” mini öyküleri yazmaya devam ediyoruz. 

POLİTİKA KULİSLERİ BU DÜĞÜNDE ZİRVE YAPTI 
Denizli politikasının tanınmış isimlerinden ve eski Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapan oğlu Oğuzhan Aygören’i geçtiğimiz hafta sonu evlendirdi. Aygören’lerin düğünü; Denizlili siyaset ve iş çevrelerinden isimleri bir araya getirirdi. Törende kimler yoktu ki? Denizli politikasının eski ve yeni isimleri hepsi bu düğünde hazır bulundu. Durum böyle olunca da, böyle bir düğünden oldukça fazla politik kulis ve siyasi dedikodu çıkması da çok doğal bir durum oldu, tabii ki.. Biz de son dönemin en önemli düğünü olan “Aygören’lerin düğününden” mini öyküleri yazmaya devam ediyoruz.

Evet, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Aygören’in oğlunu evlendirdiği düğünde başta aynı siyasi gelenekten geldiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile kendisine AK Parti Rozeti’ni takan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci vardı. Ali Aygören’in başkanlık yaptığı dönemin belediye kadrolarından; Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, PERA Bölge Temsilcisi Zorhan Sancar ve Belediye Encümeni Necip Helvacı gibi isimlerin yanısıra DYP’li bir aileden gelen; Mimarlar Odası eski Başkanı İbrahim Şenel gibi isimler de düğünde hazır bulundu. Şu sıralar “politik kulislerde” adı pek geçmeyen siyasetin prensi İbrahim Şenel, Aygören’lerin düğününde tüm o yakışıklı haliyle boy gösteriyordu. AK Partili işadamları İbrahim Tefenlili (DTB Başkanı) ve Cemal Pekdemir’in dışında düğünde CHP’li ve MHP’li işadamlarının da yer aldığı gözlendi.

SEBZECİ-AYDIN VE SULU BİRARAYA GELİNCE..
Bu düğünün dikkat çeken fotoğraf karelerinden birini de; Mehmet Çağrı Sebzeci-Selami Aydın-Ahmet Sulu’nun birlikte verdiği poz oluşturdu. Sebzeci, Aydın ve Sulu bir araya gelince o ortamda anlatılacak hikaye de bol olur. Üçlü; oldukça eğlenceli ve neşeli bir muhabbete dalmıştı. Ahmet Sulu’nun ise Afrin Harekatı’nın da etkisi ile yine ısrarla “ben askerdeyken” başlıklı bir öykü anlattığı riyavet olundu.

KELCİ-CİHAN VE AYGÜN SOHBETİ
Ali Aygören’in oğlunun düğününün davetlileri arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Denizlili Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan da vardı. Düğünde gazeteciler Bahadır Kelci ve Tahir Aygün ile Sezer Cihan koyu ve eğlenceli bir sohbete dalmış durumdaydı. 

DANIŞMANLAR TAM KADRO
Aygören’lerin nikah töreninde Milletvekili Şahin Tin’in Danışmanı Kadir Demir (en uzun süreli TBMM Danışmanı), Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in asistanı Yusuf Emeksiz, Büyük Başkan Osman Zolan’ın Güvenlik Müdürü Oğuz Çay gibi isimler de vardı ve hazırdı. Bu kadar önemli ve büyük poltik kimliklerin yer aldığı ve nikah şahidi olduğu düğünde nikahı da doğal olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kıydı.

TÜRKAY BAŞKAN’IN KIZI OLDU
Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya’nın nur topu gibi bir kız evladı oldu. (Bebek dünyaya geleli aşağı yukarı bir ay oldu, ancak biz daha yeni öğrendik) Ela Bebek; babası Türkay Gözlükaya gibi dünyaya güler yüzle bakan bir bebek.. Bebeğin anne-babasına, Gözlükaya Ailesi’ne; hayırlı uğurlu ve uzun ömürlü olsun, dileklerimizi iletiyoruz. 

BAŞKANLARIN “SAKAL-BIYIK MODASI”
Denizli’nin önde gelen politikacıları arasında başlayan “sakal-bıyık bırakma modası”, bu kez de ilçe belediye başkanlarına sıçradı.  Bakan Zeybekci, vekiller Şahin Tin ve Cahit Özkan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın bıyık bırakmalarının ardından bu kez de Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol bıyık bıraktı. Akyol’a bıyık oldukça iyi gitti. İşte AK Partili politikacıların başlattığı bu akıma şimdi de muhalefetten, yani CHP’li bir Belediye Başkanından katılım geldi. CHP’li Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, hem sakal, hem de bıyık bırakarak bu modaya uydu. Mustafa Gülbay’ın sakallı hali oldukça ilgi çekici ve çarpıcıydı.

BU İSİMLER YARIN DENİZLİ GAZETESİ’NDE
Osman Aydınlı’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı önemli bir açıklama ve Hacı Şerif markası ile ünlü Necip Helvacı’nın Sabah kahvaltılı Salı Buluşmaları yarın bu köşede yer alacak.  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER