'BU KÖPRÜ DENİZLİ'DE BİR İLK OLACAK, OCAK 2018 SONUNDA TRAFİĞE AÇILACAK'

'BU KÖPRÜ DENİZLİ'DE BİR İLK OLACAK, OCAK 2018 SONUNDA TRAFİĞE AÇILACAK'

121 Dev Projesi içerisinde yer alan Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde beton döküm işlemi gerçekleşti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, “Üçgen’de, Sanayi Kavşağı’nda devam eden köprü çalışmalarımızı Ocak ayı sonuyla sonuçlandırıp, halkımızı daha güzel ve konforlu yollarda sürüş yapmaya davet ediyoruz” dedi. İnşaatta kullanılan teknik nedeniyle adeta bir okul ve staj alanına dönüşen Sanayi Bağlantı Köprüsü Projesi’ne ziyaretler de sürüyor.

 BAŞKAN ZOLAN’IN KÖPRÜSÜNDE SONA DOĞRU
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Projesi içerisinde yer alan Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde sona yaklaşıldı. Akça Şirketler Topluluğu’na bağlı Akça Hazır Beton tarafından depreme dayanıklı  “ard germe tekniği” ile yapılan köprü inşaatında, beton döküm çalışması gerçekleştirildi. Beton döküm işleminde; Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları; Semra Akça Acar ve Erol Akça , Asfalt Müdürü Serkan Akça, Şantiye Şefi Onur Subay, İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Buran katıldı.

AYDIN; “OCAK AYI SONUNDA TRAFİĞE AÇACAĞIZ”
Öte yandan İnşaatta kullanılan teknik nedeniyle adeta bir okul ve staj alanına dönüşen Sanayi Bağlantı Köprüsü Projesi’ne ziyaretler sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ise köprünün açılış tarihiyle ilgili müjde verdi. Aydın; “Birinci ve İkinci Sanayi’yi, Üçüncü Sanayi’ye bağlayan köprümüzde beton döküm işlemi gerçekleşiyor. Artık köprümüzde sona yaklaşıyoruz. Denizli yol ve kavşaklar konusunda bir adım daha öteye gidiyor. Bu köprü ard germe yöntemiyle yaptığımız ilk köprüdür. Köprümüzün bitmesiyle trafiğimiz rahatlayacak. Halkımıza güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Üçgen’de, Sanayi Kavşağı’nda devam eden köprü çalışmalarımızı Ocak ayı sonuyla sonuçlandırıp, halkımızı daha güzel ve konforlu yollarda sürüş yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

“BÜTÜN ENERJİMİZİ KÖPRÜ İÇİN YOĞUNLAŞTIRDIK”
Daha önce İMO Üyesi İnşaat Mühendisleri ile PAÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü öğrencilerinin de ziyaret edip incelemelerde bulundukları Denizli’nin ilk “ard germe sistemiyle yapılan köprüsü” olan proje hakkında bilgiler aktaran Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akça şunları söyledi; “Denizli için çok önemli bir proje. Yaklaşık 35 saatlik bir çalışma sonucunda, 4 bin metre küp beton dökülecek. Şantiyelerimizdeki bütün enerjiyi bu köprü için yoğunlaştırdık. Köprüde sona yaklaşıldı. Köprüde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.  Denizli Büyükşehir Belediyesi büyük projelerle hedeflerine iyi bir şekilde ulaşıyor” dedi. 

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211