Bu maçın kazananı dostluk oldu

Aydın protokolü ile basın çalışanları; kadın erkek eşitliğine dikkat çekmek, lösemi hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak, sağlıklı yaşam, sosyal bağları güçlendirmek ve spor bilincinin bütün yaş gruplarına aktarılması amacıyla voleybol maçı organize edildi. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Spor Salonu’nda yapılan maçta dostluk kazanırken; maç sonrasında Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Cem Kaytan tarafından takımlara tatlı ikram edildi.

Bu maçın kazananı dostluk oldu

Aydın’da bürokratların oluşturduğu takım ile kadın basın çalışanlarından oluşan takım arasında voleybol maçı organize edildi. Aydınhedef.com haber sitesinde yer alan habere göre; Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Spor Salonu’nda yapılan mücadele renkli görüntülere sahne oldu. Kadın erkek eşitliğine dikkat çekmek, lösemi hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak, sağlıklı yaşam, sosyal bağları güçlendirmek ve spor bilincinin bütün yaş gruplarına aktarılması amacıyla yapılan maçın kazanını dostluk oldu. Maçı Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan organize ederken, destek amacıyla Aydın’da bulunan Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Cem Kaytan ise maç sonunda takımlara tatlı ikram etti.

“KEYİFLİ BİR AKŞAM GEÇİRDİK”

Organizasyonu değerlendiren Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, “Buraya spor yapmaya geldik. Voleybol oynuyoruz. Yönetici, memur ve üniversiteden arkadaşlarımız var. Bayan basın mensupları bizimle spor yapmak istediler. Çok keyifli bir akşam geçirdik. Aydın’da bu tür etkinliğin yayılmasını istiyoruz. Bu etkinliğe katıldığı için her iki tarafa teşekkür ediyorum” dedi.

“AMAÇ; SOSYAL FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

Yakın zamanda kadın gazeteciler futbol takımının kurulduğunu belirten Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan; “Sporun sadece futboldan baret olmadığını biliyoruz. O yüzden bunu yaygınlaştırmak için voleybolu dahil ettik. Kadın erkek eşitliği ve lösemiye dikkat çekmek için organizasyon yapıldı. Kadın gazeteciler takımı oynadı ama karma oldu. Erkek gazeteciler de organizasyonda yer aldı. 8 Mart’ta basın takımı futbolda final maçına çıkacak. Bunun yanında voleybol organizasyonu da yapmış olduk. En büyük amacımız sosyal bir farkındalık oluşturmak” diye konuştu.

“BU ETKİNLİKLERİ DEVAM ETTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Türkiye’de gazeteciliğin işsizlik sıralamasında ikinci olduğunu hatırlatan Başkan Ulucan, şunları aktardı: “Bu kadar ekonomik sıkıntının olduğu ortamda biz meslektaşlarımızın sosyal etkinliklerle rahatlaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu tür etkinlikleri devam ettirmeye çalışacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER