BU OTELE ERKEK SİNEK BİLE GİREMEZ!

Turizm sektörü sınır tanımıyor. İspanya’da Som Otel zincirinin açacağı otel 39 odalı olacak otele yalnız 16 yaş ve üstü kadınlar kabul edilecek...

BU OTELE ERKEK SİNEK BİLE GİREMEZ!

İspanya'nın Balear Adaları´ndan Mayorka Adası’nda yalnızca kadınların konaklayabilecekleri bir kadın oteli açılacak. Alman dpa Haber Ajansı'nın haberine göre Som otel zincirine ait tesis 39 oda kapasiteli olacak.

“FEMİNİST DEĞİLİZ, TALEBE KARŞILIK VERDİK”

"Som“ otel zincirinin açacağı otel ile ilgili açıklama yapan Joan Enric Capellá erkek misafir kabul etmeyen otel yapmakla herhangi ideolojik bir amacı gerçekleştirmek istemediklerini belirterek "Ne herhangi bir şekilde kadın hakları savunuculuğuna soyunarak ne de feminizmi desteklemek istiyor, sadece piyasada varlığını tespit ettiğimiz bir talebe cevap vermek istiyoruz“ dedi.

Capellá´ya göre kadınlar artan bir şekilde kendi aralarında ya da tek başına tatil yapmayı tercih ediyor. Ve bunu yapan kadınları arasında erkeklerle bir araya gelmek istemiyor. "Biz bunu erkek olarak belki çoğu zaman fark etmiyoruz, fakat bir kadın herhangi bir yere girdiğinde birçok erkeğin bakışı ona yöneliyor“ diyen Capellá, "Bu kadınların büyük bir bölümü tarafından saldırgan bir davranış olarak değerlendiriliyor“ diyerek sözlerine devam etti.

LEZBİYEN OTELİ OLACAKTI, VAZGEÇİLDİ

Adı "Som Dona" olacak otelde çalışanlar yalnız kadınlar olacak. "Som Dona" otelinin ilk başta yalnız lezbiyen kadınlar için düşünülmüştü, ancak Mayorka´da düzenlenen lezbiyen "Ella" Festiva'nın kurucusu Kristin Hansen buna olumlu gözle bakmadığı için bundan vazgeçildi.

ŞİMDİ YALNIZ ERKEK OTELİ Mİ OLACAK

Bu arada otel ile ilgili yapılan değerlendirmelere karşı çıkanlar da var. Bunlar arasında bunun arkasından "Kadın Oteli"ne tepki olarak "Erkek Oteli" de açılacak mı? Şeklinde sorular geliyor. Som Otel zincirinin tepe yöneticisi Capellá, “Günün birinde böyle bir trend ortaya çıkarsa, o da yapılabilir, ama şu anda öyle bir trend yok." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186