BU PROJE ÇOK KONUŞULACAK!

BU PROJE ÇOK KONUŞULACAK!
DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık tarafından hazırlanıp sunulan ‘Özel Söyleşi’ programına konuk olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin; “Tematik Kent Ormanı Parkı Seyir Tepesi Projesi, bin 451 proje içerisinde tematik olarak yapılan en büyük kent ormanı özelliğini taşımakta” dedi. 
 
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık tarafından hazırlanıp sunulan ‘Özel Söyleşi’ programına konuk oldu. Programda Tematik Kent Ormanı Parkı Seyir Tepesi Projesi’ni anlatan Başkan Gürlesin; “Tüm etaplarımızı inşallah 2019 yılının Mayıs Haziran aylarında bitirmeyi planlıyoruz. Tamamı aktif olarak kullanıldığında; aynı anda 10 bin kişiye hizmet etmesi hedeflenen 405 dekarlık alanda çalıştırılacak 150 kişiyle istihdama da katkı sunacağız. B projemiz Türkiye’nin en önemli tematik parklarından biri olacak. Projemiz, Türkiye genelinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na sunulan bin 451 proje içerisinde ‘tematik kent ormanı’ özelliği anlamında birinci konumda. Şu ana kadar sunulan bin 451 projesi içerisinde tematik olarak yapılan en büyük kent ormanı özelliğini taşımakta. Proje, 5 etaptan oluşmaktadır. Birinci etap olan Şelale Park'ını Temmuz ayında halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. İkinci etabımız; El Sanatları ve Kır Lokantası. Bunu da Ağustos’ta hizmete sunacağız. Üçüncü etabımız; Gençlik Vadisi ve Horoz Köy. Özellikle şehir dışından gelen misafirlerimizi gönül rahatlığı ile götürebilecek yerlere yenisini kazandıralım istedik. Bunu yaparken de Denizli Horozu’nun burada olması gerektiğine inandık. 40 dönümlük Gençlik Vadisi'nin yanı sıra; 13 dönümlük Horoz Köy'de 27 metre yüksekliğinde yapılacak horoz heykeli, şehrin her yerinden görülebilecek" dedi. 

“2019 YILININ MAYIS-HAZİRAN AYLARINDA BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ”
Projede Sonsuz Bahçe ile Renkli Orman ve Kültür Evleri'nin de olduğunu dile getiren Başkan Gürlesin, "Tüm etaplarımızı 2019 yılının Mayıs-Haziran aylarında bitirmeyi planlıyoruz. Tamamı aktif olarak kullanıldığında aynı anda 10 bin kişiye hizmet etmesi hedeflenen alanda çalıştırılacak 150 kişiyle istihdama da katkı sunacağız" diye konuştu. 
 
ALPER PARLAK 
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER