BU PROJE DENİZLİ'DE BİR İLK OLACAK

BU PROJE DENİZLİ'DE BİR İLK OLACAK

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi bahçesine yapılması planlanan ‘İbrahim Cinkaya Kapalı Spor Salonu’nun temel atma töreni yapıldı. Denizli’de bir ilk olma özelliği taşıyan 2 katlı projede; alt katta 200 kişilik konferans salonu, üst katta ise spor salonu yer alacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayırsever İşadamı İbrahim Cinkaya’nın katkılarıyla, Neskal Mühendislik İnşaat taahhüdünde İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi bahçesine yapılan ‘İbrahim Cinkaya Kapalı Spor Salonu’ için temel atma töreni düzenlendi. Törene; Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Adem Höbel, FABER Doğaltaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Cinkaya, Neskal Mühendislik İnşaat ortaklarından Erdal Yanıkan, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hayrullah Akgün ve öğretmenler katıldı. Denizli’de bir ilk olma özelliği taşıyan proje 2 milyon Lira’ya mal olacak. Proje hakkında açıklama yapan Neskal Mühendislik İnşaat ortaklarından Erdal Yanıkan; “22 Aralık 2017’de ihale edilen ve ihale bedeli 1 milyon 680 bin Lira olan proje bodrum+ 2 kattan oluşuyor. Toplam bin 416 metrekare alana sahip projede; 200 kişilik konferans salonu, atölyeler, basketbol sahası, soyunma odaları ve tribün olacak. Projeye sergi salonunun da dahil edilmesi planlanıyor” dedi.

“TEMMUZ SONUNA KADAR BİTİRİP, TESLİM ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Projenin planlanan tarihten önce bitirilmesini hedeflediklerini söyleyen Yanıkan; “Projenin normal şartlarda, 2018 yılı Ekim ayında tamamlanması planlanıyor. Ancak Temmuz sonuna kadar bitirip, teslim etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

“DENİZLİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”
Temel atma töreninde konuşan FABER Doğaltaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Cinkaya ise; “Okulumuzda büyük insanlar yetişir. Vatana, millete hayırlı insanlar yetişir. Temennimiz bu yönde. Hayır yapmaya devam edeceğiz. Kapalı spor salonumuz Denizlimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER