“Bu turnuvayı ekim ayında bir daha yapmak istiyorum”

Nilgün Keçeci Cup T200 Senyör Tenis Turnuvası kapsamında organize edilen ‘Sporcu Gecesi’nde konuşan turnuvanın mimarı ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin eşi Nilgün Keçeci; “En kısa zamanda bu turnuvayı tekrar yapmak için federasyona müracaat edeceğiz. Federasyon Başkanımız geldiğinde, bu turnuvayı bu sene içinde tekrar belki de ekim ayında yapmak istiyorum. 17 ve 18 Ekim Müjdat'ın ve benim doğum günüm. Ben bunu gönülden istiyorum” dedi.

“Bu turnuvayı ekim ayında bir daha yapmak istiyorum”

Gençlere tenis sporunu sevdirmek amacıyla Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğinde hayata geçirilen Nilgün Keçeci Cup T200 Senyör Tenis Turnuvası, 20-26 Haziran tarihleri arasında Pamukkale Tenis Kulübü’nde yapıldı. Bu yıl 6’ncısı yapılan turnuva kapsamında ‘Sporcu Gecesi’ organize edildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı gecede konuşan turnuvanın mimarı ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin eşi Nilgün Keçeci; “En kısa zamanda bu turnuvayı tekrar yapmak için federasyona müracaat edeceğiz. Federasyon Başkanımız geldiğinde, bu turnuvayı bu sene içinde tekrar belki de ekim ayında yapmak istiyorum. 17 ve 18 Ekim Müjdat'ın ve benim doğum günüm. Ben bunu gönülden istiyorum. Çünkü biz, 4 sene boyunca ekim ayının 17 ve 18’ini kapsayan haftada yapmıştık, pasta kesmiştik. Onu istiyorum. Sizleri tekrardan aramızda görmekten mutlu olacağım” dedi.

“Bu spora 40 yaşında başladım”

Kendisinin tenis aşığı olduğunu ifade eden Keçeci; “Tenisi çok seviyorum. Tenis benim hayatımı çok farklılaştırdı. Hele pandemiden sonra ne kadar önemli olduğunu, sporun öneminden öte dostlukların da önemli olduğunu öğrenmiş oldum. Ben bu sporu yapmaktan çok mutluyum ve yapmaya da devam edeceğim. 67 yaşındayım ve bu spora 40 yaşında başladım. Yurtdışına gittiğimde 80 yaşındakilerin oynamasını gördüm. Onları görünce ‘Bu spor yapılır’ dedim. Ben bunu oyun gibi görüyorum. Çok stres yapmanın anlamı yok. Kazanmak da var kaybetmek de var. Önce şehrimde oynuyordum. Sonra şehirlerarası oynadım. Sonra da Türkiye ile dünya arasında oynamaya başladım. Bu, benim için çok büyük bir mutluluk. Ay yıldızı taşırken çok mutlu oldum. Bu turnuvayı yapmaktaki hedefim, birlikteliği sağlamak bir de çocuklara örnek olmak” diye konuştu.

Sanat Atölye, açtıkları sergiyle geceye renk kattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER