'BU ÜLKE HEPİMİZİN, ÜLKEYE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR'

'BU ÜLKE HEPİMİZİN, ÜLKEYE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Haberin Merkezi’ programında 24 Haziran seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, “Bu ülke hepimizin hep birlikte bu ülkeye sahip çıkmamız gerekiyor. Bu ülkedeki sorunları n çözümü siyasetten ve demokrasiden geçiyor” dedi.

Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Tolga Alp Düzgören tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haberin Merkezi’ programının konuğu oldu. Programda 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Devecioğlu, “Bu ülke hepimizin hep birlikte bu ülkeye sahip çıkmamız gerekiyor. Bu ülkedeki sorunları n çözümü siyasetten ve demokrasiden geçiyor. Dünyanın üzerimize psikolojik bir ekonomik savaş açtığı bir dönemde çok daha duyarlı olmalıyız. Bu coğrafya gerçekten çok zor bir coğrafya.  Tarihe baktığımız zamanda görüyoruz ki millet olarak bu topraklar için hep mücadele etmişiz. Bu vatan için bedel ödemişiz ödemeye de devam ediyoruz.  Bizim milletimiz çok duyarlı bir millettir. Bu millet bu ülkeye kimin ne verdiğini çok iyi biliyor. Ben eminim ki Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan insanlar, bu kentte yaşayan insanlar en doğru kararı 24 Haziran’da verecektir. Bundan hiçbir şüphemiz söz konusu değildir. Bu ülkede bu insanlara bu kadar hizmet yapıldıysa bu milletinde bunu görmezlikten gelmesi mümkün değildir. Biz de bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız olmak üzere hepimiz yapılanları anlatacağız. Yapılacakları anlatmaya devam edeceğiz. Bu ülke bu şartlarda vatandaşına hizmet ediyorsa Özellikle şunu söylemek istiyorum. Dışarıdaki hainlerle, içerideki bir takım hainlere ne olur fırsat vermeyelim. Bu söylediklerim siyasetin de ötesinde. Bu ülke hepimizin vatandaş olarak bunu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor” dedi.

“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ DEĞİL GÖVDEMİZİ KOYMAMIZ GEREKİYOR”
Başkan Devecioğlu, şunları söyledi: “Bu süreçte anne babalara, 35 yaş üstündeki kardeşlerimize o kadar çok iş düşüyor ki; bu ülke 16 yıl önce hangi durumdaydı. Bugün hangi konumdayız. 2002 öncesini ve sonrasını anlatsınlar. Yerelde de 2004 öncesinde de bu şehirde ne vardı bugün ne var. Bugün neler yapılıyor? Ne olur? Bunları çocuklarına anlatsınlar. Bugünün gençleri bu ülke hep böyleydi diye düşünebilirler. Ama böyle değildi. Bizler geçmişin canlı şahitleriyiz. Birileri bir şeyleri yapıyor diye kenarda görünmemek sessiz kalmak hiçbir zaman hiç kimseye kazanım elde etmez. Mutlaka bu taşın altına elimizi değil gövdemizi koymamız gerekiyor. Mücadele etmemiz lazım. 15 Temmuz’da bu ülkede hain bir darbe girişimi oldu.  Bu millet bunu engelledi. Allah korusun o hain darbe kalkışması gerçekleşseydi. Ne biz burada bunları konuşabilirdik. Ne de vatanımız olurdu.”

“SEÇİM BEYANNAMEMİZ HER KESİME DOKUNUYOR”
AK Parti’nin tarafından hazırlanan seçim beyannamesi hakkında da konuşan Başkan Devecioğlu, “AK Parti’nin 24 Haziran seçimlerine yönelik hazırladığı seçim beyanname bir hükümet programıdır. AK Parti seçim beyannamesinde dikkat çeken noktalardan biri ise: ‘Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye vurgusu.’ Hükümetimiz seçim beyannamesinde ne varsa bugüne kadar hepsini gerçekleştirdi. Son beyannameyi incelediğimizde özellikle tabana yaygın her kesimi yakından ilgilendiren maddeler olduğunu görüyoruz.  Beyannamenin hazırlanmasında herkese dokunabilme noktasında da çok büyük çaba sarf edilmiş. AK Parti’nin göreve geldiği günden beri söyleyip de yapmadığı hiçbir şey yok. Ben herkesten çok rica ediyorum. Seçim beyannamelerini lütfen iyice incelesinler.  Oy kullanarak bu ülkenin geleceğine bir tuğla koyacaklarını unutmasınlar. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ülkemize çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum.  Güçlü bir parlamentonun da bu ülkenin çok büyük problemlerini çözeceğini düşünüyorum. Bu seçim sıradan bir seçim değil. Bu ülkede yaşayanların, çocuklarımızın geleceği için yapılacak bir seçim.  Ben bu seçimin ülkemize, dünya mazlumlarına hayırlara vesile olmasını diliyorum”
 

TOLGA ALP DÜZGÖREN  

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER