'BU ÜLKE, ŞEHİTLER VE GAZİLER VERMEYE HAZIRDIR'

'BU ÜLKE, ŞEHİTLER VE GAZİLER VERMEYE HAZIRDIR'

DenizliBüyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla birmesaj yayımladı. Başkan Zolan, “15 Temmuz gecesi yaşananlar bütün dünyayagöstermiştir ki; halkımız, bağımsızlığı ve milli iradeye sahip çıkmak için niceşehitler ve gaziler vermeye hazırdır” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye BaşkanıOsman Zolan, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusuMustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 EylülGaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Zolan, “Yüzlerce yıldırvatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna canını hiçe sayan şehitve gazilerimiz, ülkemizin bugünlere ulaşmasının en büyük teminatıdır. Ecdadımızın,her karış toprağını kanlarıyla sulayarak bizlere emanet ettiği bu aziz vatan, bugünde aynı mücadele ruhu ile gelecek nesillere aktarılacaktır. Geçmiştebağımsızlığı için çarpışan Türk milleti bugün de devletinin ve vatanının bölünmezbütünlüğüne kast eden terör odaklarıyla mücadele etmektedir. 15 Temmuz gecesiyaşananlar bütün dünyaya göstermiştir ki; halkımız, bağımsızlığı ve milliiradeye sahip çıkmak için nice şehitler ve gaziler vermeye hazırdır” dedi.

Başkan Zolan, Türkiye’nin gelişmesindenendişe duyan dış güçlerin, dün olduğu gibi bugün de taşeronları aracılığıylasaldırdığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Alçak bir darbeyle ülkemizi durdurabileceklerinizannedenler, bu milletin dirayetini 15 Temmuz gecesi yüzlerine inen tokatla eniyi şekilde öğrenmiştir. Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan azizmilletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur.Türk milleti, var olduğu günden bu yana; ülkesine, milli ve manevi değerlerine,birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadeleetmiştir.”

“Bu vatanın kazanılması, müdafaası ve ay-yıldızlıbayrağımızın dört bir yanda dalgalanmasında en önemli rol, şüphesiz şehit vegazilerimiz olmuştur” diyen Başkan Osman Zolan, “Şehitlerimizin ve gazilerimizinemaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay-yıldızlıbayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehityakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir. Buvesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi vegazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm şehit ve gazilerimizeşükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193