BU YAKIŞIKLI GENCİ TANIDINIZ MI?

BU YAKIŞIKLI GENCİ TANIDINIZ MI?

BİR GARİP BAŞKAN ZOLAN HALKIN ADAMI HER ZAMAN
Yıllar önce bir sünnet merasiminde çekilen bu fotoğraftaki delikanlıyı Denizli’de son 13 yıldır tanımayan yok... Kolları kıvrılı gömleği, İspanyol paça keten pantolonu ile 70’li yılların sonunda çekilmiş bir gencin fotoğrafı bu eski görsel…

Bugün küçük çocukların bile beraber fotoğraf çekilebilmek için birbiriyle yarıştığı bir isim olmuş Başkan Osman Zolan.. Ünlü Şair Orhan Veli’nin de dediği gibi; “Garipköylü ‘Bir Garip Başkan Zolan’, halkın adamı her zaman..” 38 yıllık bu fotoğrafın kaynağı ise; www.denizliguncel.com ve Gazeteci Hüseyin Özgenç’ten başkası değil.

BU YAKIŞIKLI GENCİ TANIDINIZ MI?
Yıllar önce bir sünnet merasiminde çekilen bu fotoğraftaki delikanlıyı Denizli’de son 13 yıldır tanımayan yok... Kolları kıvrılı gömleği, geniş paça keten pantolonu ile 70’li yılların sonunda çekilmiş bir gencin fotoğrafı bu eski görsel… Genci fotoğrafa bakır bakmaz tanımak da zor olmuyor hani. Aynı “meraklı ve ışıltılı gözler” ve tebessüm eden yüzü ile bugün de aynı bakışların sahibi olan bu isim; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan başkası değil tabii ki…

Evet, bu fotoğraf 70’li yılların sonu 80’li yılların başlarında Tavas ilçesine bağlı Garipköy’de çekildi. Tahmin ettiğiniz gibi fotoğraftaki ünlü, bugün 7’den 70’e Denizli’de her kesimin sevdiği, tanıdığı ve bildiği isim Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan. Fotoğrafta henüz bıyıkları bile terlememiş olan genç, köylüleri tarafından da çok seviliyor. O’nun gençliğini ve çocukluğunu bilenler, “lider ruhlu olduğu o zamanlardan belliydi” diyor.

Osman Başkan’ın gençliği ve çocukluğu için “yine sakin, ağırbaşlı ve güler yüzlü idi” diyen Garipköylüler Osman Zolan’ı eskiden beri çok seviyor.  Osman Zolan, çocuk yaşlarda çıkmış köyünden eğitimini tamamlamak için. İzmir’de okumuş, avukat olmuş Garipköylü Osman Zolan.. Sonra da Denizli’nin belediye başkanı, ardından da Büyükşehir Belediyesi’nin tarihe geçen ilk belediye başkanı olma ünvanını kazanmış.. Bugün küçük çocukların bile beraber fotoğraf çekilebilmek için birbiriyle yarıştığı bir isim olmuş Başkan Osman Zolan.. Ünlü Şair Orhan Veli’nin de dediği gibi; “Garipköylü halkın adamı, ‘Bir Garip Başkan Zolan..” 38 yıllık bu fotoğrafın kaynağı ise; www.denizliguncel.com ve Gazeteci Hüseyin Özgenç’ten başkası değil..

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER