'BUGÜN GÜNLERDEN NE?' MATERYALİ, ÖDÜL GETİRDİ

'BUGÜN GÜNLERDEN NE?' MATERYALİ, ÖDÜL GETİRDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması’na katılan Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce özel eğitim alanında kullanılan materyal ve etkinliklere ek olarak yenilikçi, özgün, işlevsel etkinlik ve materyallerin üretilmesi, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve model teşkil etmesi amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması’ düzenlendi. Özel eğitim alanındaki materyal ve etkinlik hafızasının gelişmesine katkı sağlanması hedeflenen yarışma; etkinlik ve materyal olmak üzere iki ana başlıkta değerlendirildi. “ Bugün Günlerden Ne?” materyali ile katılan Merkezefendi Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu öğretmenleri mansiyon ödülünü almaya hak kazandı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; özel eğitim alanında da ödül getiren Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ekibini kabul etti. Müdürlük makamında gerçekleştirilen ziyarete, Okul Müdürü Enver Yumru, öğretmenler Fatma Erinç, İlknur Yılmaz ve Selda Ebecim katıldı.

“ÖZEL EĞİTİM ALANINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR ÖZVERİ İSTEMEKTEDİR”
Özel eğitim öğrencilerine yapılan katkıdan dolayı mutluluğun dile getiren ve ekip üyelerini tek tek tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Özel eğitim alanında yapılan çalışmalar büyük özveri istemektedir. Yapılan çalışmalar özel eğitim alanına ve dolayısıyla Milli Eğitim Sistemi’ne büyük katkılar sağlamaktadır. Bu yarışmanın özel eğitim alanında olması ve ödülle değerlendirilmesi de ayrıca kutlanması gereken bir durumdur. Böyle bir yarışmaya emek vererek katıldığınız için ve yaptığınız fedakârlıklardan dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi.

İŞARET VE SÖZEL DİLDE HAFTANIN GÜNLERİ ÇALIŞTIRILACAK
Yarışmaya katılan bin 415 ürün arasından Denizli’ye ödül getiren “Bugün Günlerden Ne?” materyali ile özel eğitim öğrencileri bir hafta boyunca yürüme halısında işaret ve sözel dilde haftanın günleri çalıştırılacak. Bir hafta sonra her gün “ bugün günlerden ne ?” sorusuna çocuklardan alınan cevaplar ile haftanın günlerini belirten işaret ve yazılı görseli bulup magnet tahtada yapıştırması sağlanarak, o günü anlamlandırması ve kavraması için resimli günler kartları yanına ilave edilerek bulması sağlanacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER