Buldan Belediyesi, hayvanseverleri sevindirdi

Buldan Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik hazırladığı mama ve su kaplarını, belirlenen besleme noktalarına yerleştirdi.  Hayvanseverleri sevindiren bu çalışma, Antalya Hayvan Hakları Derneği’nin de takdirini kazandı.

Buldan Belediyesi’nce sokak hayvanları için konulan yemlerin yağmurdan ve güneşten korunması için özel yaptırılan beslenme ve su kapları, ilçe genelinde belirlenen noktalara yerleştirildi. Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ ile Belediye ekipleri tarafından özenle yerleştirilen mama ve su kaplarının, sokak hayvanlarının doğal yaşam alanı olan sokaklarda aç kalmamaları için hayati önem taşıdığını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Hayvanseverler ile yaptığımız görüşme sonucunda bu projeyi hayata geçirdik. Burada yapılan, sokaktaki hayvanlarımızın mama ve suya rahatlıkla ulaşabileceği,  noktalar oluşturmak.  Sokak hayvanlarımız bu noktalara gelip, daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda suyunu içip mamalarını yiyebilecek. Şimdilik 10 noktaya yerleştirdik. Bu sayı ileriki aylarda artacak” dedi.

“BAŞKAN ŞEVİK'E MİNNETTARIZ"

Antalya Hayvan Hakları Derneği, sosyal medya hesabından yaptığı “Soğuk kış günlerinde sokak canlarını unutmayan Buldan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Fahri Şevik’e minnettarız” paylaşımı ile memnuniyetlerini dile getirirken Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ ise “Beslenme odakları, hem hayvanseverler  hem de sokak hayvanları açısından çok önemli.  Hayvanseverlerimiz, besleme yapabilecekleri noktaları bilecek, karnı acıkmış bir sokak hayvanı da nerde bir yemek bulabileceğini bilecek.  O yüzden Buldan Belediyesi’nin sağlamış olduğu bu imkânlardan dolayı hem kendim, hem hayvan dostlarım hem de hayvanseverler adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER