Buldan Belediyesi’nden 4 mahalleye daha tak

Denizli-Alaşehir yolu üzerinde girişi bulunan 5 mahallede giriş kapısı ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 4 mahallede daha tak ve çevre düzenlemesi için çalışma başlatıldığını açıkladı.

Buldan Belediyesi’nden 4 mahalleye daha tak

Hem merkezde hem de kırsal mahallelerde sürdürdüğü çalışmalarla hizmet seferberliğine devam eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, bir yandan da mahallelerdeki eksiklikleri yerinde tespit etmek amacıyla, ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Şevik, birim amirleriyle birlikte ilk olarak Beyler Mahallesi’ni ziyaret etti. Burada yapımı tamamlanan takı yerinde inceleyen Başkan Şevik, eylül ayında meydana gelen yangında evi yanan Mahalle Muhtarı Mehmet Akgün’ü yeni evinde ziyaret etti. Belediyenin de destekleriyle kısa sürede yaraları sarılan Muhtar Akgün, Başkan Şevik ve ekibine teşekkür etti. Sosyal tesis alanı olarak değerlendirilmesi planlanan eski ilkokulda incelemelerde bulunan Başkan Şevik, “Burası mahalle sakinlerimizin düğün, sünnet, mevlit ve asker eğlencesi gibi merasimlerin yapılabileceği bir sosyal tesis olacak. Ayrıca çocuklarımız için basketbol sahası da yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“MAHALLE GİRİŞLERİMİZ ÇOK GÜZEL OLACAK”

Doğan Mahallesi’nde eskiyen takın kaldırılarak yerine yenisinin yapılması için başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Şevik, “Özellikle Denizli-Alaşehir yol güzergahında girişi bulunan mahallelerimizin girişlerini güzelleştirmek için başlattığımız çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yol güzergahında, Beyler, Oğuz, Bölmekaya, Derbent ve Bozalan Mahallerimizin takları tamamlandı. Şimdi, Tripolis Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan Yenicekent Mahallemiz başta olmak üzere Doğan, Sarımahmutlu ve Kadıköy Mahallelerimizde çalışma başlattık. Sarı-Beyaz taklar mahallelerimize çok yakıştı” dedi.

ÇOCUK OYUN GRUBU YENİLENECEK

Yeni Mahalle’yi de ziyaret eden Başkan Şevik, Muhtar Saliha Seyrek’in taleplerini yerinde inceledi. Başkan Şevik, “Muhtarlarımızdan gelen talepleri yasal mevzuat içerisinde en kısa ve en seri şekilde yerine getirmek gayesi ve çabası içerisinde olun demişizdir. Çünkü muhtarlarımız vatandaşın talebini bize iletiyor. Muhtarlarımızın görüş ve istekleri bizim belediyemiz nezdinde önemlidir, kıymetlidir ve değerlidir” diye konuştu. Başkan Şevik, Muhtar Seyrek’in mahallede bulunan çocuk parkındaki oyun gruplarının yenilenmesiyle ilgili talebinin yerine getirilmesi için birim amirlerine talimat verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER